Umelá inteligencia (AI) je v posledných rokoch ústrednou témou mnohých veľkých spoločností a takmer každá jedna z nich vyvíja vlastného chatbota, ktorý by mal zákazníkom zjednodušiť život. Meta nie je žiadnou výnimkou a popri ostatných technologických gigantoch, ako sú Microsoft, Twitter a Google aktívne zdokonaľuje svoje AI nástroje, aby ich postupne mohla nasadzovať do apiek.

Ako teraz informuje PhoneArena, najpoužívanejšia chatovacia apka WhatsApp, ktorá každý mesiac zaznamenáva cez 3 miliardy aktívnych používateľov (prostredníctvom BankMyCell) je pripravená predstaviť svoje vlastné funkcie využívajúce umelú inteligenciu

Raná verzia AI chatbota od spoločnosti Meta bola už spustená na testovanie v beta verziách aplikácie pre zariadenia so systémom iOS aj Android, čo je dobrým signálom toho, že by mohla byť v dohľadnej dobe dostupná úplne pre všetkých.

Ako informuje portál WABetaInfo, nový AI nástroj majú v súčasnosti k dispozícii iba vybraní používatelia beta verzie aplikácie WhatsApp, ktorí sa nachádzajú prevažne v Indii. Postupne však bude prístup udeľovaný aj ľuďom v ďalších krajinách.

WhatsApp dostane vlastného AI Chatbota

Aplikácia WhatsApp
Zdroj: Unsplash / Eyestetix Studio

Jedným z kľúčových aspektov tejto integrácie je, že chatbot Meta s umelou inteligenciou funguje nezávisle od bežných konverzácií používateľa. To znamená, že funkcia chatbota sa nebude miešať ani zasahovať do vlákien osobných správ, vďaka čomu sa má jednoducho používať a hlavne má byť veľmi bezpečný.

V súčasnosti integrácia AI Meta do aplikácie WhatsApp obsahuje vyhľadávací panel v hornej časti rozhrania. Používatelia môžu komunikovať s chatbotom s umelou inteligenciou prostredníctvom tejto vyhľadávacej lišty, pričom majú istotu, že ich otázky zostanú súkromné, pokiaľ ich aktívne nezdieľajú s botom.

Táto na prvý pohľad nenápadná novinka môže navždy zmeniť spôsob, akým budeme používať WhatsApp. Namiesto toho, aby sme sa na určitú otázku opýtali nášho priateľa v súkromnom chate budeme môcť použiť umelú inteligenciu bez toho, aby sme niekoho obťažovali. Vývojári majú teraz pred sebou dlhú cestu testovania. Snáď budú úspešní.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Mapy a Google Mapy majú problém. Vodičov navádzajú z diaľnice na poľnú cestu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -