V dnešnej dobe, kedy sa stretávame s pokusmi o phishing na dennej báze je úplne bežné, že podvodníci hľadajú stále nové cesty, ako sa dostať do našich zariadení. A žiaľ sa im to darí. Hoci e-mailové platformy v tomto smere výrazne pokročili a podobné správy dokážu vo veľkej miere odfiltrovať, aplikácie slúžiace na okamžité zasielanie správ s tým majú už väčší problém. Ako, ale informuje Android Police, čoskoro by sa to mohlo zmeniť.

Hoci WhatsApp zďaleka nemôžeme označiť za priekopníka v boji proti spamu, táto sociálna sieť prevádzkovaná spoločnosťou Meta teraz zaviedla šikovnú funkciu, ktorá by mala byť schopná výrazne posilniť našu obranu priamo zo zamknutej obrazovky smartfónu. Celé je to veľmi jednoduché.

V prípade aplikácie WhatsApp si treba uvedomiť, že je to vlastne taký pomyselný raj pre podvodníkov. Táto sieť spája milióny ľudí po celom svete a ich účty prepája s telefónnymi číslami. Práve vďaka tomuto sa však môžu dostať neznáme osoby s nekalými úmyslami až ku svojim obetiam.

Aplikácia síce označuje správy od neznámych odosielateľov varovnými upozorneniami a ponúka jednoduchý spôsob blokovania týchto kontaktov, no vyžaduje si to krok, v rámci ktorého musia používatelia prechádzať do chatu alebo zoznamu konverzácií.

Všetko vybavíte zo zamknutej plochy 

Aplikácia WhatsApp
Zdroj: Unsplash / Eyestetix Studio

Po novom sa, ale všetko zmení. Sociálna sieť WhatsApp totiž prostredníctvom svojho oficiálneho kanála oznámila funkciu, ktorá používateľom umožňuje blokovať neznáme kontakty priamo zo zamknutej obrazovky.

Táto novinka umožňuje používateľom rýchlo identifikovať a neutralizovať phishing, Ponziho schémy a rôzne podvody pomocou možnosti okamžitého blokovania, ktorá sa pohodlne nachádza vedľa tlačidla odpovede na notifikácii.

Po výbere možnosti zablokovať podozrivého odosielateľa môže WhatsApp vyzvať používateľov, aby kontakt nahlásili a tým naň upozornili priamo platformu, ktorá môže konať. Výberom možnosti nahlásiť sa so službou WhatsApp zdieľa posledných päť správ od odosielateľa, čím sa položí základ pre inteligentný, automatizovaný systém detekcie spamu.

Tento zjednodušený proces ušetrí používateľov od zdĺhavého otvárania aplikácie s cieľom zablokovať nežiaduce interakcie. Novinka sa dostane do zariadení na celom svete v najbližších dňoch a platí to, ako pre iOS, tak aj pre Android.

Zjednodušením procesu blokovania a nahlasovania spoločnosť WhatsApp nielen zvyšuje individuálnu bezpečnosť, ale prispieva aj ku kolektívnemu odporu voči digitálnym podvodom.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple zmení používateľom s novou službou život. Dočkáme sa jej v iOS 17
Môže ťa zaujímať
- Reklama -