Elon Musk, ktorý koncom minulého roka odkúpil sociálnu sieť Twitter spustil ostrú kritiku na konkurenčnú platformu WhatsApp, zameranú na posielanie správ. Aplikácia, ktorú používajú aj státisíce Slovákov, údajne potajomky odpočúva používateľov v čase, keď práve spia. Miliardár vyzýva na to, aby sme WhatsAppu predstali veriť.

Musk sa pri tom opiera o tvrdenia inžiniera spoločnosti Twitter Faada Dabiriho, ktorý o celej veci informoval verejnosť. Ten zverejnil príspevok spolu s fotkou, na ktorej bolo vidno, ako WhatsApp pristupoval k mikrofónu v jeho zariadení Google Pixel 7 Pro vtedy, keď nebol aktívny.

Dialo sa to v rôznych časoch v priebehu noci a pokračovalo to až do rána, kedy Dabiri vstal (cca o 6:00). Ako sám píše, na obrázku, ktorý môžete vidieť pod týmto odstavcom, je znázornená iba časť časovej osi.

Pre platformu WhatsApp, ktorá je vlastnená spoločnosťou Meta, to pochopiteľne nie je dobrá spáva. Našťastie však nezostala ticho a voči týmto obvineniam sa vyhradila.

WhatsApp hádže vinu na operačný systém Android  

Pokiaľ sa spustí takáto vlna kritiky na sociálnu sieť, ktorú používajú viac ako 2 miliardy ľudí po celom svete a hlavným iniciátorom je majiteľ konkurenčnej platformy, vždy si treba vypočuť aj druhú stranu. WhatsApp sa ku téme rýhlo vyjadril a všetko ozrejmil.

V prvom rade uviedol, že v uplynulých hodinách kontaktoval Faada Dabiriho, aby mu problém vysvetlil. Zároveň dodal, že chyba pravdepodobne nevznikla na jeho strane, ale na strane operačného systému Android a preto kontaktoval aj spoločnosť Google, aby to prešetrila a ideálne napravila.

Uvidíme teda, ako sa bude táto kauza vyvíjať ďalej. Na jednej strane by bolo veľmi nepríjemne, keby sa ukáže, že WhatsApp skutočne potajomky odpočúva používateľov.

Na strane druhej ide však o pomerne výrazný zásah do súkromia, ktorý by takáto veľká sociálna sieť zrejme nechcela riskovať. Skôr či neskôr by sa na to prišlo a čelila by škandálu gigantických rozmerov.

Nech už je teda pravda kdekoľvek, viac informácií sa pravdepodobne dozvieme až v nadchádzajúcich týždňoch či mesiacoch, kedy bude ukončené vyšetrovanie vzniku problému.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Apple Pay a ďalšie služby majú výpadok

Dajte nám vedieť do komentára, či ste sa niekedy s podobným problémom stretli aj vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -