Bezpečnosť je v dnešnej dobe mimoriadne dôležitá a platí to najmä pre ľudí, ktorí pracujú na internete. Ak ste jedným z viac ako dvoch miliárd používateľov sociálnej siete WhatsApp, máme pre vás fantastickú správu. Aplikácia po novom prináša ďalšiu úroveň zabezpečenia, vďaka ktorej sa ku vašim správam nedostane nikto cudzí. Téme sa venoval portál TechCrunch.

Aby sme šli rovno k veci, vývojári vytvorili nové nastavenie, ktoré je navrhnuté tak, aby používateľom poskytlo ešte vyššiu úroveň zabezpečenia súkromných konverzácií. Ak to budete vyžadovať, jednoducho si ich môžete dodatočne uzamknúť.

Na základe tohto kroku WhatsApp vytiahne vlákno chatu z klasickej doručenej pošty a premiestni ho do špeciálnej zložky, ku ktorej budete vedieť pristupovať len po zadaní hesla, alebo Face ID či Touch ID. Ak sa teda niekto náhodou dostane do vašej aplikácie, konkrétne správy neuvidí.

Rovnako tak platí, že akonáhle funkciu použijete, sociálna sieť automaticky skryje obsah správ v klasických oznámeniach, ktoré vám môžu prísť, keď vám niekto napíše správu.

Ku novinke sa dostanete nasledujúcim postupom: Otvorte si chat, ktorý chcete uzamknúť > vo vrchnej časti kliknite na profilovú fotku > v sekcii pod miznúcimi správami by sa mala objaviť nová možnosť pre uzamknutie konverzácie.

Upozorňujeme však, že v čase písania tohto článku nám novinka ešte nefungovala, takže WhatsApp ju pravdepodobne zavádza postupne. Každopádne by však mala byť podľa portálu Indiaexpress dostupná na platformách iOS aj Android.

Myslíme si, že táto funkcia bude skvelá pre ľudí, ktorí majú dôvod z času na čas zdieľať svoj telefón s rodinou, alebo pre prípady, keď niekto iný drží váš telefón práve v momente, keď vám príde správa,“ uvádza WhatsApp vo svojej oficiálnej tlačovej správe.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Zuckerberg sa smeje Apple do tváre: Z Facebooku sa stane "App Store" pre iPhone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -