Určite sa vám už stalo, že ste mali chuť na nejakú pesničku, no nevedeli ste si spomenúť na jej názov a ani text, pretože ste ju naposledy počuli už veľmi dávno. Jediné čo vám zostalo v pamäti bola melódia, ktorú ste vedeli „zahmmkať“ alebo zapískať. To vám však nebolo k ničomu platné.

Dnes je, ale iná doba. Spoločnosť Google už pred rokmi spustila funkciu, ktorej sme sa podrobne venovali v tomto článku a ktorá dokáže s vysokou presnosťou určiť pesničku len na základe melódie, ktorú jej poskytnete svojimi ústami. Znie to síce trochu, ako sci-fi, no pravda je taká, že to naozaj funguje.

A keďže spoločnosť Google vlastní už nejaký ten piatok najväčšiu video-knižnicu na svete s názvom YouTube, pod ktorou prevádzkuje službu YouTube Music, rozhodla sa ju zásadným spôsobom vylepšiť. Informuje o tom portál 9to5google.

YouTube Music utečie Spotify aj Apple Music 

Práve silný konkurent streamovacích služieb Spotfiy a Apple Music zavádza funkciu, vďaka ktorej bude ešte viac výnimočný. Ak si budete chcieť pustiť pesničku, ktorej názov nepoznáte, jednoducho ho zapískate, alebo zahmkáte do mikrofónu a o zvyšok sa postarajú špeciálne navrhnuté algoritmy.

Celé to bude fungovať veľmi jednoduchým spôsobom. Pri zadávaní názvu skladby budete môcť vybrať tlačidlo lupy. Následne vás telefón vyzve, aby ste začali spievať alebo hmkať danú pesničku. Rovnako ju môžete prehrať aj z iného zariadenia podobne, ako pri aplikácii Shazam.

YouTube Music
Zdroj: Snímka obrazovky 9to5mac

Zariadenie následne začne nahratý zvuk porovnávať s databázou a v priebehu niekoľkých sekúnd vám zobrazí výsledky, z ktorých si môžete vybrať. Uvidíte na nich názov skladby, albumu, interpreta a plno ďalších detailov.

Samozrejme tu pribudne aj možnosť uložiť si danú skladbu rovno do knižnice, aby ste ju v budúcnosti nemuseli hľadať podobným spôsobom.

NÁVOD: Táto funkcia Google rozpozná skladbu cez hmmkanie aj pískanie

Novinka je zatiaľ dostupná vo verzii 7.02 pre zariadenia s operačným systémom Android. Majitelia iPhonov si ešte musia počkať. Každopádne je to veľmi užitočná technológia, ktorú by sme určite privítali aj v Apple Music alebo Spotify. Čo poviete?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 je po zľave dostupný za veľmi výhodnú cenu: Je to vydarený model, ktorému nič nechýba
Môže ťa zaujímať
- Reklama -