Najnovší album amerického rappera a hudobníka Kanyeho Westa dosiahol nové tohtoročné rekordy. Konkrétne si ho na Apple Music v priebehu uplynulých 24-hodín prehralo až 60 miliónov poslucháčov na území USA. Apple avizuje, že ide o najpopulárnejší popový album roku 2021.

Obrovský úspech navyše nezožal len vo svojej rodnej krajine. Donda sa za rovnaké časové obdobie umiestnila na vrchole rebríčkov najlepších albumov na Apple Music až v 152 svetových krajinách. Toto sa ešte žiadnemu hudobníkovi alebo skupine nepodarilo.

Čo sa týka počtu prehraní za 24-hodín, nejde o to najvyššie číslo, s akým sme sa na Apple Music doposiaľ stretli. K rekordmanom sa ale bez preháňania približuje.

Album KOD (2018) od J. Cola je na prvom mieste, pričom za jeden deň dosiahol až 64,5 miliónov prehraní. Drake so svojim albumom Views (2016) mu tesne dýcha na krk, pričom v rovnakom čase dosiahol 63,5 milióna prehraní.

Klasické oneskorenie a zverejnenie bez Westovho súhlasu 

Fanúšikovia Kanyeho Westa čakajú na album Donda už od konca júla, kedy mal byť po prvýkrát uvedený do streamovacích služieb. Nakoľko to ale hudobník nestihol a potreboval skladby prepracovať, celý release sa presunul na 6. augusta. Nebol by to ale Kanye West, keby veci znovu nekomplikoval.

„Finálny dátum“ 22. augusta opäť nestihol, a tak sa vraj Universal, materská spoločnosť pre Def Jam Recordings a West’s GOOD Music imprint rozhodol všetky skladby zverejniť

Stalo sa tak presne 29. augusta a to bez Westovho súhlasu. Túto skutočnosť zverejnil hudobník v príspevku na svojom Instagrame.

Počuli ste už album Donda? Dajte nám vedieť do komentára, ako sa vám páčil.

Prečítajte si tiež  Ak používate Apple Music a Apple TV na Windowse, stiahnite si tieto aktualizácie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.