Kupuješ aplikácie často? Pravdepodobne máš aj ty niekde v hlave pomyselnú hranicu, ktorú si ochotný zaplatiť za aplikáciu. Väčšinou sa tu bavíme o sume napríklad 10€. Niekto má ale možno túto pomyselnú hranicu na úplne inej úrovni a cenovo nemá problém vypýtať si aj stokrát toľko. Počkať počkať, aplikácia za 1000€? Nie! Dokonca za 1099€. Zoznám sa s Ignition! 

Najdrahšia aplikácia v AppStore

AppStore je miesto, kde sa každý jeden deň točia milióny dolárov a Apple na tom neskutočne zarába. Vývojári sa tu doslova predbiehajú v tom, kto ponúkne čo najlepšiu aplikáciu, no zároveň sa musia držať určitej cenovej hranice, ktorú je človek za aplikáciu zaplatiť.

- Reklama -

Pri každom je to ináč. Sú ľudia, ktorí v AppStore minuli už stovky či možno tisíce eur a sú ľudia, ktorí odtiaľto nikdy nestiahli čo i len jeden platený software. Ľudia sú skutočne rôzni a presne preto je v AppStore tak veľa appiek a možnosti.

Dnes ti ukážeme jednu z nich. Meno je Ignition a dokáže to, čo úplne obyčajná aplikácia celkom zadarmo. V tomto prípade to ale až tak zadarmo nebude. bude to za 1099€! Ide o najdrahšiu aplikáciu v AppStore. Začnime ale pekne poporiadku. Do obchodu sa dostala ešte pred siedmymi rokmi, teda v 2010.

Je tu teda už poriadne dlho. Najzaujímavejšie je, že keď prišla, cena bola len 30€. Počas toho, ako podliehala rôznym zľavám, sa jej cena dokonca dostala aj na úroveň zhruba 15€. Ako je teda možné, že dnes stojí vyše tisícky? Ono je to vlastne jednoduché. Vždy robila to, čo dnes a vývojári ju len zlepšovali a zdokonaľovali. Pre toto tá cena teda nerástla. Rástla umelo.

Pravdepodobne len čisto preto, aby zaujala, prípadne, aby sa na nej niekto nachytal. Prečo ale hovoríme, že nachytal? Nie je to totižto aplikácia, ktorú potrebuje každý človek. Je to aplikácia, ktorá má praktické využitie, ale rovnako tak funguje aj TeamViewer, ktorý je úplne zadarmo.

Áno, tušíš správne, ide o vzdialené ovládanie PC či Macu práve pomocou tvojho iPhonu. Nevieme, koľko ľudí si túto aplikáciu skutočne za tých 1099€ kúpilo, no možno by sme boli prekvapení ako cena pôsobí na psychiku. Bol by si ochotný zaplatiť za aplikáciu takú nehoráznu sumu? O svoje názory sa podel v komentároch.

Ignition
Ignition
Developer: LogMeIn, Inc.
Price: 1.099,99 €
  • Ignition Screenshot
  • Ignition Screenshot
  • Ignition Screenshot
  • Ignition Screenshot
  • Ignition Screenshot
  • Ignition Screenshot
  • Ignition Screenshot
  • Ignition Screenshot
  • Ignition Screenshot
  • Ignition Screenshot
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.