App Store zaznamenal rekord

V Cupertine môžu oslavovať. Majitelia Apple produktov dosiahli nevídané rekordy a prekročili čísla, ktoré neočakávali ani najpozitívnejšie predpovede analytikov. Výskumná spoločnosť Sensor Tower zverejnila správu, v ktorej tvrdí, že App Store dosiahol v roku 2020 o 30% vyššie tržby, než v roku 2019.

V praxi sa tak bavíme o čiastke 72 miliárd dolárov, ktorá bola vynakladaná na aplikácie všetkého možného druhu (no predovšetkým hry). Dôležitou informáciou je tiež fakt, že Apple jasne vedie nad konkurentom Google Play, ktorý má oveľa väčšiu používateľskú základňu (Android zariadení). V tomto internetovom obchode sa minulo „len“ 38,6 miliardy dolárov. Medziročný nárast bol však rovnaký.

Ako sme už naznačili, gro väčšiny zárobkov (66%) predstavovali hry. Práve na tie sa v iOS/iPadOS minulo cez 47,6 miliardy dolárov (25% nárast) a na čele stál titul Tencent’s Honor of Kings. Čiastka nepredstavuje len sumu za zakúpené tituly. Sú v nej zohľadnené tiež (ne)populárne in-app nákupy.

Významným spôsobom narástla (o 29,3%) aj kategória zábava, v ktorej používatelia minuli cez 5,3 miliardy dolárov. Sociálna sieť TikTok zastupovala najziskovejšiu nehernú apku roka 2020. Vzhľadom na jej popularitu sa tomu nečudujeme.

Apple môže vďačiť nepríjemnej koronakríze, ktorá donútila ľudí ostať doma, a tí následne hľadali nové spôsoby komunikácie, práce či zábavy prostredníctvom App Store. Ako ste fungovali vy? Napíšte nám do komentára!

Prečítajte si tiež  V iOS 16.1 bude možné odstrániť ďalšiu vstavanú aplikáciu od Apple. Robiť to ale nebudete
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.