Sociálna sieť TikTok je vo svete absolútnym fenoménom. Napriek tomu však pri jej používaním vyplývajú riziká, ktoré sa týkajú ochrany osobných údajov. Podľa senátora Spojených štátov amerických Michaela Benneta by mal byť TikTok odstránený z internetových obchodov Google Play a App Store. Jeho používatelia môžu byť v ohrození.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Aby sme to upresnili, Bennet, ktorý pochádza z Colorada, napísal list šéfom spoločností Apple (Tim Cook) a Alphabet (Sundar Pichai), v ktorom uviedol, že žiadna technologická firma pochádzajúca z Číny, by nemala mať právomoc na zhromažďovanie takého rozsiahleho množstva informácií o svojich používateľoch z USA, ako práve TikTok.

Podľa jeho vlastných slov môžu Číňania sledovať dáta od obrovského množstva Američanov, presnejšie tretiny populácie, čo môže byť veľmi nebezpečné. Bennet tiež doplnil, že je od spoločností Apple a Google nezodpovedné sprístupňovať vo svojich obchodoch tak rizikové aplikácie, ako je práve TikTok.

A aj keď sa vám môžu zdať tvrdenia Benneta až zbytočne prehnané, v jednom má pravdu. Sociálna sieť TikTok je vo vlastníctve čínskej firmy ByteDance. Práve na ňu sa v minulosti valila obrovská vlna kritika, pretože zhromažďovala dáta o občanoch USA.

Dajte nám vedieť do komentára, či si myslíte, že by mal byť TikTok zakázaný. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple výrazne zdražuje. V tejto krajine firma zvýšila ceny až o 25 % za iPhone, iPad či Apple Watch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -