Prešlo už niekoľko rokov od chvíle, čo spoločnosť Apple umožnila odinštalovanie defaultných apiek z operačného systému iOS, vďaka čomu ich používatelia mohli nahradiť riešením od vývojárov tretích strán, ktoré im viac vyhovuje.

Ak by sa k originálnym apkám od Apple chceli náhodou vrátiť, všetok softvér nájdu v internetovom obchode App Store. A hoci sme si to doposiaľ možno ani neuvedomili, aplikácie od Apple sa až do dnešných dní nedali hodnotiť a ani komentovať. To sa ale mení.

Technologický gigant umožnil využívať túto funkciu aj pre svoje vlastné softvérové riešenia a ako sa ukazuje, používatelia mu to takmer ihneď zrátali. V súčasnosti môžete udeliť jednotlivým apkam skóre od 0 do 5. Pri niektorých však firma neobdržala ani 3 hviezdičky.

Slabé hodnotenie niektorých apiek 

Patrí sem napríklad aplikácia Podcasty, ktorá zo 156 recenzií získala hodnotenie iba 2/5! Omnoho lepšie na tom nie sú ani Mapy, ktorým používatelia udelili tri hviezdičky a Poznámky sa potom dočkali hodnotenia 3,6.

Prečítajte si tiež  Existuje parameter, kde iPhone 13 mini prekoná iPhone 12 Pro Max v oblasti výdrže batérie

A aj keď to nevyzerá príliš reprezentatívne, v skutočnosti je to pre spoločnosť skvelý feedback, nakoľko môže na svojich apkách viacej pracovať a zdokonalovať ich.

Kľúčové bude teraz zistiť, s čím konkrétne nie sú majitelia iPhonov či iPadov spokojní a následne to zdokonaliť tak, aby išlo o ten najlepší softvér, aký si môžu do svojich zariadení nainštalovať.

Používate defaultné apky od Apple alebo nie?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -