Pravdepodobne ste zachytili informáciu o prebiehajúcom súdnom konaní, medzi spoločnosťou Apple a Epic Games. Cupertinský gigant sa tvrdo ohradzuje voči tomu, že by na jeho platformu iOS a iPadOS bolo možné inštalovať aj aplikácie mimo App Store a teraz nám ukázal jeden z dôvodov.

Spoločnosť Apple vyhlásila, že kombináciou automatizovaných technológií a procesov kontroly ľudských zdrojov sa jej podarilo zachrániť v roku 2020 viac ako 1,5 miliardy dolárov, o ktoré by ináč mohli prísť jej zákazníci.

- Reklama -

V internetovom obchode App Store sa napríklad objavilo cez 48 000 odmietnutých apiek, ktoré obsahovali skryté alebo nezdokumentované funkcie. Firma tiež odmietla viac ako 150 000 apiek, ktoré obsahovali spam či zavádzajúce informácie a 215 000 apiek s porušeniami zabezpečenia.

Používatelia neprišli o svoje financie

Apple odhaduje, že týmito zákrokmi zachránilo svojim používateľom cez 1,5 miliardy dolárov, ktoré by v opačnom prípade mohli byť pripísané na účet podvodných vývojárov.

Taktiež sa podarilo zabrániť získaniu údajov z viac ako 3 miliónov kreditných kariet, ktoré mohli byť zneužité na ďalšie transakcie.

Zverejnené informácie tiež hovoria o 244 miliónoch deaktivovaných používateľských účtoch, 424 miliónoch odmietnutých účtoch (pri zakladaní) a 470 000 vývojárskych účtoch, ktoré boli ukončené.

Je to krásny dôkaz toho, že Apple sa svojej platforme neustále venuje a vynakladá maximálne úsilie, aby bolo jej použitie čo najbezpečnejšie. Aj z toho dôvodu sa tu podvodníci dostanú len zriedkavo a tak sa pri používaní iPhonu alebo iPadu nemusíte obávať zbytočných nepríjemností.

Ako vždy však platí, aj na App Store zostaňte preventívne obozretní. Nedávno sme medializovali prípad, ako prišiel chlapík o 600 000 $ v bitcoinoch kvôli tomu, že si nainštaloval nesprávnu peňaženku…

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here