Hoci majú Apple Mapy svoje muchy, Google Mapy sú považované celkovo za veľmi spoľahlivé. Ako sa ale teraz ukázalo, obe platformy robili približne mesiac tú istú chybu.

Podľa portálu Appleinsider vodičov smerujúcich na východ okolo výstavby cesty I-90 v štáte Washington posielali na pole, kde uviazli a museli byť odtiahnutí.

Dnes je to pritom už desať rokov od chvíle, čo sa chyby v aplikácii Apple Maps označovali za životu nebezpečné. Stále je však možné, že sa niektoré zmeny v reálnom čase na mape neukážu.

Reklama

Podľa denníka Seattle Times sa problém začal vtedy, keď Ministerstvo dopravy štátu Washington (WSDOT) pracovalo na rozšírení cesty I-90 zo štyroch na šesť pruhov medzi mestami Hyak a Easton v okrese Kittitas. Tieto práce si vyžiadali presun dopravy smerom na východ na úsek západnej strany diaľnice.

Mapovacie služby nevyhodnotili situáciu správne 

Mapovacie služby najprv zistili, že v tejto oblasti bola doprava spomalená. Podľa toho, ako fungujú online mapy, každý úsek cesty dostáva špeciálne skóre, ktoré súvisí s jeho dĺžkou a dopravnými podmienkami. V určitom okamihu boli preto ako lepšia trasa identifikované poľné cesty a cesty lesnej správy, cez ktoré však nemohli prejsť všetky vozidlá.

Hovorkyňa WSDOT Summer Derreyová pre Seattle Times uviedla, že keďže stavebné práce majú trvať až päť rokov, ministerstvo sa pokúsilo kontaktovať spoločnosti Apple aj Google.

„Uvedomujeme si, že je tu problém,“ povedala. „Písali sme im e-maily. Ale so spoločnosťami, ktoré stoja za mapovými službami sa nedá ľahko spojiť.“ – doplnila v oficiálnom vyjadrení.

Spoločnosť Apple ani Google údajne WSDOT neodpovedali. Zdá sa však, že obe mapovacie služby problém odstránili už 10. novembra 2022. Pre nás je to iba ponaučenie, že ani digitálne služby nemusia mať vždy pravdu. Počas šoférovania si teda dávajte pozor.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Samsung útočí na iPhone a smeje sa mu, že nemá bezdrôtové nabíjanie!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -