Pokiaľ sleduješ Apple určite vieš, že do dnešného dňa každým jedným rokom usporiadaval festival, na ktorom sa zúčastňovali vždy len zvučné mená a okrem toho ho bolo možné sledovať aj online pomocou našich zariadení. Tento festival sa každoročne konal v Londýne a až do minulého roka niesol názov iTunes Festival. Akonáhle však prišla nová hudobná služba, názov bol mierne pozmenený na Apple Music Festival. Ten sa odohral len raz, tento rok sa ho však nedočkáme!

Apple Music Festival končí

Apple Music Festival alebo iTunes Festival, nazvyme si ho ako len chceme po prvý krát po 10. rokoch končí a nedočkáme sa ho. Počas minulého roka sa odohrával v dňoch 18-30 septembra v priestoroch The Rendhouse v Londýne. Dnes už je to žiaľ minulosť a Apple nič takéto neorganizuje. Dôvod je nejasný a je to naozaj škoda, nakoľko na túto udalosť sa kždý jeden rok pripravovali tisícky návštevníkov či už priamo u Londýna alebo aj zo zahraničia.

- Reklama -

Počas toho ako sa festival konal sme sam mohli dočkať mnohých zvučných mien. Vystúpil tu napríklad Linkin Park, Alica Keys, Adele, Elton John, Bruno Mars, ColdPlay, Ozzy Osbourne, Justin Timberlake, Amy Winehouse, Pharrell Williams, Snow Patrol, David Guetta, John Legend, Calvin Harris, Paul Simon, Ellie Goulding, Katy Perry, Jack Johnson, Lady Gaga, Arctic Monkeys, Kings of Leon, Paramore či Ed Sheeran.

Hudobníci sú to viac aok známi a ich songy môžeš kedykoľvek vyhľadať pomocou Apple Music. Zatiaľ nepoznáme oficiálne stanovisko toho, prečo sa Apple práve takto rozhodlo, uvidíme, či sa dočkáme nejakého vyjadrenia časom. Zatiaľ sa ale musíme s Apple Music Festivalom žiaľ rozlúčiť.

Apple Music - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.