Prešlo len pár týždňov od chvíle, čo anglická speváčka Adele zverejnila debutový singel „Easy on Me“ pre svoj nový album „30“, ktorý teraz podľa spoločnosti Apple prekonal rekordy na platforme Apple Music. Oficiálne však vyjde až 19. novembra.

Podľa Twitter účtu tejto streamovacej služby je album 30 v súčasnosti „najpridávanejším“ albumom do knižníc používateľov v histórii Apple Music a taktiež prekonal rekord v počte jednodňových pridaní. Akonáhle bude album zverejnený, používateľom sa automaticky zobrazia zvyšné skladby (ktoré sú v súčasnosti sivé a nedajú sa prehrať).

- Reklama -

Aby toho nebolo málo, Adele lámala rekordy aj na streamovacej službe Spotify, kde bola podľa Billboard skladba „Easy On Me“ 15. októbra najprehrávanejšou skladbou v priebehu jedného dňa.

Zaujímavé štatistiky 

Billiboard tiež uviedol, že poslucháči, ktorá si vopred pridajú albumy do svojich knižníc počúvajú jednotlivé skladby až 4,2-krát častejšie, než používatelia, ktorí si ich nepridávajú vôbec. V prípade popových albumov sa toto číslo pridania zvýši na 5,6 krát v priebehu prvého týždňa od premiéry.

Za zmienku tiež stojí fakt, že dve tretiny používateľov, ktorí si album vopred pridali do knižníc sa k nemu opäť vrátia v priebehu prvého týždňa od vydania. Aj toto sú výhody streamovacích platforiem, ktoré v priebehu posledných rokov ovládli svet.

Na záver Billboard uvádza, že skladba „Easy on Me“ od Adele sa dostala na prvé miesto v rebríčku TOP 100 v jednodňovom prehrávaní až v 89 krajinách a 79 mestách po celom svete. Toto sa opakuje každý jeden deň od jej vydania!

Ak ste ešte nemali možnosť vypočuť si Adelinu novú pieseň „Easy On Me“, môžete tak urobiť tu na Apple Music.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -