VÚB Banka je jedna z posledných, ktoré na Slovensku ešte nespustili Apple Pay. Nedávno sme prišli s informáciou, kedy by táto banka mala službu spustiť. Dátum bol stanovený na december. Mesiac však už nastal a nás zaujíma, či do VÚB Banka stihne.

VÚB banka a Apple Pay stihne ho v avizovanom termíne?

Netvrdíme, že je to nutnosť, no myslíme si, že každá súčasná a moderná banka by mala byť schopná podporovať technológie ako Apple Pay. Pred pol rokom bola na Slovensku služba oficiálne spustená. Väčšina bankových inštitúcii už s touto novinkou prišlo na trh a používatelia pomocou nich veselo platia. VÚB Banka ostala ako jedna z mála tých, ktorej klienti na Apple Pay stále čakajú.

Prvotné informácie hovorili o tom, že služba príde niekedy počas novembra. Tento dátum sa však nenaplnil a neskôr VÚB Banka v komunikácii na svojom Facebooku upresnila, že to nestihne a spustenie presúva na december. Dnes je však 1. decembra a služby stále nikde. Zaujímalo nás teda, či ďalší termín dokáže splniť alebo nie.

S novými informáciami ohľadom Apple Pay a VÚB Banky prišiel zhodou okolností aj Fontech. Ten sa taktiež pozrel na komunikáciu a našiel zaujímavé informácie. Pravdepodobne zákazník sa pod jedným z príspevkov vyjadril, že by už rád využíval Apple Pay. Naozaj veľké množstvo ľudí dnes využíva aj platformu iOS a nie len Android, ktorý banka podporuje.

VÚB Banka mu na to odpísala v podstate to isté, čo tvrdila aj pred niekoľkými týždňami. Apple Pay by mal byť spustený v priebehu decembra. Dôležitý poznatok prišiel ale po ďalšom komentári.

Tu banka potvrdila, že služba bude dostupná ešte pred Vianocami. Niektorí používatelia budú brať teda toto gesto možno aj ako taký darček pod stromček. Situáciu budeme samozrejme aj naďalej sledovať. Sami nám dosť často píšete, či sa niečo nezmenilo. Akonáhle budeme vedieť o spustení Apple Pay viac, budete o tom vedieť medzi prvými.

VÚB banka
VÚB banka nestihne priniesť Apple Pay v avizovanom termíne. Kedy teda príde?

Do komentára nám nezabudnite napísať to, či už Apple Pay používate aj vy alebo nie a ak áno, s ktorou bankou ste novej platobnej službe verní. Ste so službou spokojný alebo nedokázala raz a navždy nahradiť vaše kreditné karty?

VÚB banka Apple Pay
VÚB banka a Apple Pay – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Návod: Ako vypnúť budík člena rodiny na iPhone pomocou vášho vlastného zariadenia?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

4 KOMENTÁRE

  1. Používam Revolut, jednoducho si prevediem z VUB peniaze na účet a platím iphonom.
    Ale skutočne druhá najväčšia banka a takto sa k tomu postavila?
    A ešte po polroku na Slovensku nie sú ochotný oznámiť termín?
    To je samé “ neskôr tento rok“ alebo „o pár dní“.

    • Tak samozrejme cez Revolut to ide ale nie je to úplne ideálne riešenie… Predsa len je pohodlnejšie, keď Apple Pay podporuje priamo banka. Nechajme sa prekvapiť, či to stihne do spomínaných Vianoc. Taktiež si myslíme, že v komunikácii mohla oznámiť konkrétny dátum. Keď ho ale nikto nepozná, asi to tak ľahko nejde…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here