VÚB banka patrí medzi posledné na našom trhu, ktoré ešte nemali zavedenú podporu služby Apple Pay. Niektoré konkurenčné inštitúcie už pri tom platobnú metódu podporujú pol roka. Dnes ale urobila aj spomínaná VÚB banka klientom Vianoce. Na Slovensku oficiálne spustila podporu služby.

VÚB Banka oficiálne spustila Apple Pay!

Apple Pay bol na Slovensku spustený ešte v lete tohto roku. Zaviedlo ho niekoľko bánk a ostatné sa postupne pridávali. Medzi používateľmi s Apple zariadeniami zaznamenala služba okamžitý úspech.

Platenie pomocou iPhonu alebo hodiniek Apple Watch je extrémne rýchle, spoľahlivé, bezpečné a hlavne jednoduché. V momente keď nová platobná metóda dorazila do našej krajiny, mnohí ľudia skoro úplne prestali používať kreditné karty. Neboli medzi nimi ale klienti VÚB banky, ktorý čakali na podporu Apple Pay až do dnešného dňa.

Samotná banka odkladala podporu Apple Pay dlhšiu dobu. Dôležité ale je, že to stihla ešte do konca tohto roka. Predsa len prechod na úplne nové systémy nemusí byť v niektorých prípadoch jednoduchý.

Ako pridať kartu do Apple Pay?

Otvorte si aplikáciu Wallet. V pravom hornom rohu môžete vidieť ikonku tlačidla+. Vyberte ju a postupujte už podľa toho ako vás navádza samotná appka. Stačí, keď tu vyplníte všetky potrebné údaje (kartu môžete dokonca aj naskenovať fotoaparátom) a všetko potvrdiť pomocou SMS kódu. Hotovo. Aktivácia prebehla úspešne.

S Apple Pay zaplatíte jednoduchým spôsobom. Na iPhone X a novších stačí, keď dva krát po sebe stlačíte tlačidlo uzamykania. Pokiaľ vlastníte iPhone 8 a starší, budete musieť dva krát stlačiť tlačidlo Home Button s Touch ID.

Apple Pay vás následne autorizuje buď pomocou tváre alebo otlačku prsta. V niektorých prípadoch si môže vypýtať aj heslo. Potom už stačí, keď zariadenie priložíte k terminálu a platba prebehne behom stotiny sekundy. Keď si na to zvyknete, už nebudete chcieť používať nič iné, to vám garantujeme.

VÚB Banka oficiálne spustila Apple Pay!
VÚB Banka oficiálne spustila Apple Pay!
VÚB Banka oficiálne spustila Apple Pay!
VÚB Banka oficiálne spustila Apple Pay!
Prečítajte si tiež  Google Maps sa dočkali aktualizácie. Majú zaujímavé novinky.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.