Spoločnosť Apple neustále pracuje na technológiách, pomocou ktorých sa snaží zjednodušiť život svojim zákazníkom. Tentokrát vyvinula novú službu, ktorá pomôže vydavateľom konvertovať klasické knihy na zvukové stopy a to pomocou umelej inteligencie. Téme sa venoval portál Macrumros.

Technologický gigant túto novinku avizoval už v decembri 2022 na svojej internetovej stránke Apple Books for Authors. Až teraz ju však zaviedol do praxe. Ide o pomerne zaujímavý a logický krok, ktorým si spoločnosť Apple môže získať vydavateľov ale aj čitateľov, respektíve poslucháčov.

Čoraz častejšie sa totiž stretáva s tým, že ľudia hľadajú audioknihy, no len malé množstvo titulov je prevedených do zvukovej podoby.

Používatelia, ktorí nemajú čas čítať ale radi si pustia pútavý zvukový príbeh napríklad pri jazde autom teda prichádzajú o množstvo zaujímavých titulov, ktoré by ich za iných okolností možno bavili. No a presne tu vstupuje do hry umelá inteligencia.

Hľadáte kvalitný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. Ekologické kryty štartujú na sume 9,99 € a obľúbené transparentné kryty na sume 14,99 €. Svoju objednávku môžete zaplatiť aj cez Apple Pay a zásielka k vám bude odoslaná už niekoľko hodín po objednávke. Tak na čo ešte čakáte? (Reklama)

Apple pomáha menším vydavateľom a autorom 

iBooks
Zdroj: Apple

Veľa nezávislých autorov alebo spisovateľov, ktorí sú spojení s malými vydavateľstvami nedokážu produkovať audioknihy, pretože to predstavuje vysoké náklady a komplikovaný proces výroby.

V Apple sú si toho vedomí a preto svoju technológiu premysleli do posledných detailov. Umelá inteligencia totiž automaticky počíta s rôznymi hlasmi pre rôzne žánre. A hoci sa aj dnes stretneme s určitými obmedzeniami a nedostatkami, v budúcnosti by sa to malo zmeniť.

Cupertinská spoločnosť nakoniec dodáva, že vytvorenie a schválenie audioknihy s umelou inteligenciou môže trvať až mesiac. Zahraničné média uvádzajú, že je to preto, lebo firma celý proces stále ešte skúma a testuje. Vydavatelia môžu v iBooks okrem verzie nahovorenej umelou inteligenciou ponúknuť aj tradičnú audioknihu.

Čo hovoríte na túto novinku vy? Príde vám to ako dobrý nápad? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 je teraz extrémne lacný. Ide o ľudovú voľbu so špičkovým výkonom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -