Spoločnosť Apple už o týždeň predstaví úplne nové iPhony 6S, ale taktiež úplne novú Apple TV 4. generácie, ktorá prinesie hneď niekoľko zásadných vylepšení oproti svojej predošlej verzii a pôjde o obrovský skok dopredu.

Pred pár dňami nás 9to5ma.com informoval o tom, že Apple TV 4 bude stáť 199$. BuzzFeed však prichádza so správou od dôveryhodného zdroja, že cena bude len 149$.

Apple TV

Nová Apple TV bude vo svojom odvetví skutočným priekopníkom. Konkurenčné zariadenia možno ponúkajú už dávno to, čo bude ponúkať finálny produkt, avšak neponúkajú jednu vec.

Nepredáva ich Apple a aj keď sú určite lacnejšie, funkcie, aplikácie, či dizajn ovládača nie je taký ako pri Apple TV, ktorú uvidíme už o týždeň. Dávnejšie sme boli informovaní o tom, že Apple TV 4 ponúkne cenovku 199$. Túto informáciu vyvrátil server BuzzFeed.

Jeho zdroj, ktorý je veľmi dobre informovaný tvrdí, že Apple TV bude stáť o 50$ menej, čo nám celkom sedí. Prečo?

Prvá Apple TV, ktorú spoločnosť Apple uviedla na trh ešte v roku 2007 cenou trošku uletela, keďže sa pohybovala niekde na úrovni 299$. Druhá generácia však bola už o 2/3 lacnejšia a cena bola len 99$.

To isté platilo pre tretiu generáciu, ktorej cena začínala v dobe predstavenia taktiež na slušných 99$ (dnes už je cena nižšia). Nová Apple TV by však mala priniesť podstatne zásadnejšie vylepšenia a tak si ju Apple nacení o čosi vyššie. V ponuke však zostane aj Apple TV 3 za 69$.

Prečítajte si tiež  Apple cieli na kvalitu. Tieto seriály z Apple TV+ si pochvaľujú okrem sledovateľov aj kritici
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.