Len nedávno sme vás informovali o tom, že stremovacia platforma od Apple má vžne problémy. Začiatkom januára prišiel týždeň, počas ktorého do nej pribudlo len 74 minút nového obsahu. Tento piatok to ale môže byť ešte horšie. Vyzerá to tak, že tu bude iba jedna show!

Najtichší týždeň na Apple TV+ vôbec?

Z Apple TV+ som na jednej strane veľmi šťastný, nakoľko je tu kvalitný obsah, no na druhej strane som aj trochu sklamaný, pretože je ho príliš málo. Treba to ale objektívne rešpektovať. Prečo je to tak sme vysvetlili v tomto článku. Každopádne si myslíme, že by kompetentní mohli začať niečo robiť, pretože potencionálni predplatitelia pomaly ale isto začnú zase vo veľkom používať Netlfix alebo HBO GO a na Apple TV+ si už ani nespomenú.

V zásade si myslíme, že platforma nie je zlá. Na druhej strane máme ale názor, že by to mohlo byť omnoho lepšie. Konkurencia pridáva do svojich služieb obsah každý týždeň. Nerátame ho však v minútach (ako v prípade Apple TV+) ale v celých hodinách. Netreba zabúdať ani na to, že už tak sú to prítomné kvantá filmov či seriálov, ktoré na Apple TV+ jednoducho samostatne chýbajú.

Tento piatok na Apple TV+ skapal pes

Tento piatok by sme mohli ale hovoriť o naozajstnej katastrofe. Všetky dobré seriály sa už “vyčerpali” a v podstate do služby nepribudlo vôbec nič. Dnes sme síce informovali o príchode show Carpool Karaoke, ale to je tak všetko.

Radi by sme vyzdvihli fakt, že minulý týždeň v službe debutovalo až 8 epizód seriálu “Little Amerika”. Je to pravdepodobne preto aby sme tu mali čo pozerať aj v čase, kedy tu v podstate nič nepribúda. Ak ale niekomu tento seriál nesadol alebo ho nebaví, má jednoducho smolu.

Problém je aj v tom, že najbližšie sa dočkáme niečoho nového až 7. februára. Pôjde o sériu Mythic Quest. Tá vyzerá relatívne dobre ale opäť pripomíname, že sa bude jednať len o seriál s relatívne krátkymi časťami, po ktorého boku nebudeme môcť pozerať nič iné (lebo tu nič nebude).

Uvidíme teda, čo sa so samotnej služby Apple TV+ napokon vykľuje a koľko používateľov ju bude ochotných aj naďalej predplácať. Obávame sa, že ak sa bude opakovať podobná situácia ako teraz (14 dní bez poriadneho obsahu), mnohých to omrzí a budú pokračovať v sledovaní konkurencie bez predplatného u Apple. To určite nikto z manažmentu a ani kompetentných nechce…

Apple zajtra spúšťa Apple TV+
Najtichší týždeň na Apple TV+ vôbec? Takto by to nemalo byť – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here