Spoločnosť Apple počas včerajšieho dňa prekvapila mnohých používateľov. Firma totiž netradične z ničoho nič predstavila novú športovú aplikáciu, ktorá je určená špeciálne pre používateľov iPhonov. Urobila to formou tlačovej správy. Novinka s názvom „Sports“ prináša komplexný prehľad o výsledkoch, štatistikách, tabuľkách, budúcich zápasoch, stávkových kurzoch a ďalších možnostiach vo viacerých športových ligách. Patria medzi ne MLB, MLS, NBA, NHL, Premier League a NFL, ktorá sa pridá po začatí sezóny.

Samotná aplikácia je veľmi prepracovaná a jej veľkou výhodou je fakt, že bude poskytovať pravidelné aktualizácie v reálnom čase a hlavne zadarmo. Vďaka tomu sa používatelia môžu tešiť na podrobné informácie o svojich zápasoch naživo, hoci ich práve nebudú sledovať vo forme videa, alebo sa ich nezúčastnia.

Ako to už pri spoločnosti Apple býva, aplikácia sa vyznačuje minimalistickým dizajnom so zameraním na tabuľky s výsledkami. Používateľ si ich samozrejme môže prispôsobiť ku obrazu svojmu podľa obľúbených tímov a líg. Ku novinke sa vyjadril aj Eddy Cue, vedúci oddelenia služieb spoločnosti Apple a nadšenec športu, ktorý vyzdvihol jednoduchý prístup aplikácie.

Apple Sports
Zdroj: Apple
Apple Sports
Zdroj: Apple

Podľa jeho slov bolo cieľom pri návrhu Apple Sports splniť túžby športových nadšencov po rýchlom a jednoduchom spôsobe, ako získať výsledky a štatistiky, ktoré sú pre nich dôležité.

Cue tiež doplnil, že cieľom tejto apky nie je to, aby sa jej používatelia venovali celé hodiny. Naopak má poskytnúť rýchly pohľad na výsledky s pravidelnými 30-sekundovými aktualizáciami.

Apple Sports
Zdroj: Apple

Celkom negatívnym prekvapením však je, že tejto apke momentálne chýba podpora živých aktivít pre okamžité aktualizácie výsledkov na uzamknutej obrazovke alebo dynamickom ostrove na najnovších modeloch iPhonu. Vývojári sa to, ale pokúsili vykompenztovať aspoň integráciou s aplikáciou Apple TV. Navyše nie je vylúčené, že tieto funkcie do apky dorazia v blízkej budúcnosti. Vyslovene by sa to žiadalo.

Vzhľadom na nedávny vstup spoločnosti Apple do oblasti živých športových prenosov vrátane partnerstiev pre MLS Season Pass a MLB’s Friday Night Baseball je možné, že táto aplikácia by sa mohla stať ústredným centrom pre všetko, čo sa týka športu. Súčasnou stratégiou spoločnosti Apple je však udržať jej jednoduchosť.

 

Apple Sports
Zdroj: Apple

Aj keď to znie vcelku zaujímavo, má to jeden háčik a to ten, že spoločnosť Apple túto apku v súčasnosti ponúka len na vybraných trhoch. Hneď v úvode si ju môžu vyskúšať používatelia v USA, Kanade a Veľkej Británii.

Na Slovensku ju preto nenájdete. Na druhej strane, ale nie je vylúčené, že je to len otázkou času. Pre Apple je šport zdá sa nový veľký biznis a preto sa mu bude chcieť venovať na globálnej úrovni. Nechajme sa prekvapiť, ako to dopadne.

Prečítajte si tiež  Takto by mohol vyzerať HomePod mini so zabudovaným displejom

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.