Jablková spoločnosť robila počas tohto víkendu veľké čistky v internetovom obchode s aplikáciami. Zamerala sa konkrétne na Čínu a softvér, ktorý nemal oficiálnu licenciu od tamojších regulačných úradov. Dokopy bolo odstránených až 30 000 appiek. Všetko behom soboty.

Apple vymazalo 30 000 appiek z čínskeho App Store!

Pokiaľ nespĺňate prísne podmienky, Apple sa s vami maznať nebude. Počas jedného dňa firma odstránila približne 30 000 aplikácií z App Store, pretože nemali potrebné licencie. Informovala o tom agentúra Reuters.

- Reklama -

Správa cituje dáta od výskumnej spoločnosti Qimai. V 90% prípadoch sa malo jednať o hry alebo inú zábavu. Okrem toho všetkého Apple počas minulé týždňa vymazalo ešte 2 500 appiek.

Vývojári boli vyzvaní k tomu, aby do 30. júla dokázali (doložením patričnej dokumentácie), že majú licencie na svoje hry od regulačných úradov. V mnohých prípadoch sa to tvorcom samozrejme nepodarilo, a tak ich firma nekompromisne odstránila z obchodu.

Celému tomuto procesu predchádzalo aj upozornenie, ktoré malo byť odoslané konkrétnym osobám a spoločnostiam ešte 8. júla 2020. Stojí v ňom, že pokiaľ nebudú dodržané podmienky, Apple nemá na výber. Ako kompetentní sľúbili, tak sa aj stalo…

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.