BADLAND. Hra, ktorá získala ocenenie Apple nielen za dizajn, ale aj za hru roka. Prvá verzia je v skutku úchvatná a každý, kto ju hral či hrá musí súhlasiť. Dokonalo návykové dobrodružstvo malých klonov, s ktorými sa snažíš prejsť všetky levely a vyhnúť sa smrti má pokračovanie. BADLAND 2 je tu, spolu s novými levelmi, ovládaním, dizajnom, jednoducho s úplne všetkým.

Nové ovládanie

Hra po prvom spustení začína prvým jednoduchým levelom, kde si vyskúšaš aj nové ovládanie hry. V prvom Badlande bolo ovládanie len jedným smerom (dopredu) a stačilo ťukať hocikde na obrazovku, klon šiel stále dopredu. Možnosť dozadu tu nebola, ak nepočítam pridržanie, pomocou ktorého šiel klon aj dozadu po rovných plochách. V BADLAND 2 je všetko inak a ovládanie je rozdelené na dve polovice obrazovky. Ťukaním na pravú časť doprava a naopak.

IMG_0219

Zmenilo sa nielen ovládanie, ale aj smer hry, ktorý bol doteraz len horizontálny. Priprav sa na rôzne smery hry a nástrahy, ktorým sa budeš musieť vyhýbať. Zmenil sa aj celkový vizuál, ktorý dotvára skvelý zážitok spolu s novými zvukmi. Efekt približovania, ktorý uvidíš v situáciách, kde si to hra vyžaduje spresní ovládanie a budeš lepšie reagovať na zmeny.

Hra obsahuje nielen prvky kovu, napr. ozubených kolies, ale aj nazelenanú vodu. Krídla klonu sú väčšie a vydávajú výraznejší zvuk, vzdušné víry počas hry a záverečný quest vyzerajú reálnejšie. Hra je celkovo oveľa viac dynamická, plynulá a hrá sa lepšie ako predošlý BADLAND.

IMG_0216

BADLAND 2 je absolútnou novinkou od spoločnosti Frogmind, ktorá stojí za obidvoma hrami a je dostupná len na iOS.

[appbox 1007120869 appstore ]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here