Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Apple pracuje na nových moderných technológiách. Jednou z nich je aj iPhone, ktorý bude mať úplne iný spôsob ovládania, než všetky doterajšie modely. Šepká sa, že by tu mal byť skladací displej. Viete si ale predstaviť, že by bol vysúvací?

S takouto myšlienkou teraz prišli dizajnéri Pranav Nathe a Ran Avni, ktorí ju pretvorili do zaujímavého 3D konceptu zdieľaného na YouTube kanále ConceptsiPhone.

Zariadenie, ktoré tu môžete vidieť je „iPhone 14“ s klasickým vyklápacím konceptom klávesnice ako to mali smartfóny z pred roku 2010. Namiesto fyzických tlačidiel je tu ale veľká dotyková plocha s vysokým rozlíšením, ktorá môže mať teoreticky aj iné využitie (napríklad na hranie hier).

Zaujímavý dizajnový nápad 

Zaujímavé je, že šasi nie je hranaté ale zaoblené (tak ako to mal iPhone 11 Pro) a zvyšné prvky sedia skôr iPhonu 14 z konceptu, ktorý zdieľal pred skoro dvoma mesiacmi známy leaker Jon Prosser.

Prečítajte si tiež  Toto je najpravdepodobnejší scenár ako to bude s iPhonom SE 3. generácie

Pochopiteľne, uvedený dizajn nie je pravdepodobne reálny a skutočný „skladací“ iPhone od Apple bude v budúcnosti vyzerať úplne ináč. Je to ale pekný nápad, ktorý stojí za pozretie a zároveň zamyslenie sa, či by sa to nedalo spraviť aj takýmto spôsobom.

Pozrite si video pod týmto textom a napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtomsguide
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.