V Cupertine sa už tradične rozhodli vylepšiť aj pracovné programy, ktoré defaultne využívame na operačných systémoch iOS a macOS. Jedná sa o celý balíček iWork, ktorý obsahuje softvér: Pages, Keynote a Numbers. Pozrite sa na to, čo sem pribudlo…

iWork dostal aktualizáciu

Začneme aplikáciou Pages, ktorá patrí medzi najpoužívanejšie z tohto balíčka. Obľúbený textový editor po novom podporuje import kníh z aplikácie iBooks Author, ktorú spoločnosť Apple ukončila ešte 1. júla 2020. Následne bola odstránená aj z obchodu App Store.

Okrem iného je možné prehrávať videá z YouTube alebo Vimeo priamo v dokumentoch. Ide o celkom užitočnú funkciu, ktorú ocení množstvo požívateľov. Zjednodušil sa tiež spôsob pridávania titulkov k obrázkom, videám a tak ďalej…

Čo sa týka aplikácie Numbers, tak tu pribudla v podstate rovnaká funkcia súvisiaca s videami na YouTube a Vimeo. Viete ich prehrávať priamo v tabuľkách. Okrem iného je možné porovnávať vzory, lepšie manipulovať s textom a v neposlednom rade aj vytvárať flexibilné vzorce. Na záver tu máme aplikáciu Keynote, ktorej sa však vývojári venovali najmenej. Dostala sa sem len nová funkcia, ktorá umožňuje spúšťanie prezentácie v okne.

Balíček iWork je veľmi komplexný a užitočný. Aj keď mu posledná aktualizácia nepridala žiadne zásadné zmeny alebo vylepšenia, zdokonalila už dnes veľmi „dokonalé“. Do komentára nám napíšte, či používate služby od Apple alebo máte radšej známejší a rozšírenejší Microsoft Office.

Balíčiek appiek iWork bol aktualizovaný na platforme iOS a macOS.
Balíček appiek iWork bol aktualizovaný na platforme iOS a macOS.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple pripravuje obrovský event a kvôli iPhonu 6S to nie je!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.