Pokiaľ sa zaujímate o budúcnosť v doprave, pravdepodobne už viete, že bude patriť elektrickým vozidlám. Automobilky sa na to postupne pripravujú a výnimkou nie je ani mníchovské BMW, ktoré nedávno odhalilo svoj elektrický model i4.

Toto auto po vizuálnej a technickej stránke vychádza zo štvordverového kupé BMW radu 4. No a hoci by si jeden myslel, že zhodný bude aj infotainment, nie je to pravda.

BMW sa rozhodlo použiť oveľa futuristickejší koncept, kedy nezvolilo rozdelené budíky a hlavný displej (tak ako vo väčšine modelov) ale prepája ich jedným veľkým panelom s ostrými hranami. No a aj keď to na fotografiách vyzeralo všelijako, video odhaľuje, že je to vlastne veľmi zaujímavé riešenie.

Apple a BMW už dlhé roky spolupracujú 

Nie je žiadnym tajomstvom, že Apple a BMW majú ku sebe naozaj blízko. Súčasná generácia BMW radu 5 priniesla napríklad ako prvá na svete bezdrôtový Apple CarPlay. Taktiež bolo práve BMW tou automobilkou, ktorá mohla ako prvá využívať systém CarKey (predstavený minulý rok).

Teraz bol bezdrôtový CarPlay integrovaný priamo na obrovský stredový displej, kde vyzerá absolútne úžasne. Svoj iPhone jednoducho vyberiete z vrecka, položíte ho na bezdrôtové nabíjanie a následne pripojíte ku vozidlu. Dopĺňajú sa vám tak percenta batérie a zároveň si môžete bezpečne užívať všetky výhody integrácie smartfónu do palubného systému.

Prečítajte si tiež  BMW predstavuje Digital Key Plus. Je určený pre iPhone a spolupracuje s U1 wideband čipom

Na záver je vo videu spomenuté, že CarPlay podporuje aj Head-UP displej, ktorý premieta informácie o jazde na čelné sklo pred vodičom. V budúcnosti môže ukazovať okrem smeru jazdy napríklad aj EV cesty, ktoré by sa mali nachádzať v Apple Maps.

Zdá sa teda, že výber BMW i4 môže byť pre majiteľa iPhonu skvelou voľbou. Prináša snáď úplne všetky výhody, ktoré vám vie CarPlay poskytnúť. Dajte nám vedieť do komentára, ako ste s týmto systémom spokojní vy a v akom vozidle ho využívate. Tešíme sa na všetky vaše reakcie!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here