Apple predstavilo svoje rozhranie CarPlay, ktoré by nám malo spríjemniť cestu v našom vozidle ešte začiatkom tohto roka. Medzi tým sme už mohli vidieť množstvo automobilových značiek, ktoré potvrdili podporu tohto rozhrania aj vo svojich navigáciách. Dnes prichádza vývojár Adam Bell so skvelým nápadom, ako sprístupniť túto funkciu aj používateľom, ktorí majú svoje iPhone/iPad – no ich vozidlo jednoducho CarPlay nepodporuje!

Priamo na obrazovke zariadenia

Celé je to veľmi jednoduché. Bell si je istý, že nie každý používateľ iPhone, iPad a potencionálny používateľ Apple CarPlay vymení svoje vozidlo, ktoré je staršieho ročníka, alebo len jednoducho službu nepodporuje, za nové. Taktiež si nemyslí, že ľudia si budú dokupovať autorádia len kvôli tomuto rozhraniu, pokiaľ majú iPhone či iPad. Práve preto sa rozhodol, že sa ho pokúsi dostať aj na obrazovku Jablkových zariadení s tým, že používatelia jednoducho využijú nejaký stojan a pripevnia si ho na auto. Ide o naozaj skvelý nápad, ktorý by mal byť podľa vývojárových slov úplne zadarmo. Zatiaľ je v počiatočnej fáze vývoja, no predpokladá, že už čoskoro bude systém použiteľný aj v našich iPhonoch či iPadoch. Jediná nevýhoda je, že to bude možné len za pomoci Jailbreaku!

- Reklama -
CarPlay na iPhone 6 - svetapple.sk
CarPlay na iPhone 6 – svetapple.sk
Apple CarPlay na iPade - svetapple.sk
Apple CarPlay na iPade – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.