Určite sa spolu zhodneme na tom, že predstavenie Apple CarPlay bol dobrý krok. Služba od jablkovej spoločnosti funguje výborne a spríjemňuje nám cestovanie v autách takmer neustále. Jej vývoj trvá už niekoľko rokov a vďaka operačnému systému iOS 14 dostane ďalšie vylepšenie, ktoré tu doteraz chýbalo.

CarPlay v iOS 14 ponúkne možnosť zmeny pozadia!

Vyzerá to tak, že v Apple budú chcieť CarPlay trochu oživiť. Vyplýva to najmä z posledných uniknutých informácii, ktoré pojednávajú o tom, že používateľ bude môcť nastaviť svoje vlastné pozadie. Službu tak bude môcť prispôsobiť elegantnému interiéru vozidla, alebo napríklad ambientnému podsvieteniu.

Pre niekoho je to nepodstatná maličkosť, no určite sa spolu s nami zhodnete na tom, že súčasný dizajn môže pôsobiť trochu „stroho“. Práve iOS 14 tento nedostatok napraví.

carplay ios 14

Samozrejme, že to v tomto prípade nebude úplne všetko. Apple zapracuje aj na aplikácii mapy, ktorá by mala byť prehľadnejšia a presnejšia. Okrem toho bude schopná poskytovať o niečo viac funkcii, ktoré však zatiaľ neboli definované.

Správa, ktorú zverejnil 9to5mac hovorí, že do máp budú lepšie integrované obchody Apple Store. Na Slovensku nám bude táto funkcia v podstate na nič, nakoľko sa na našom území žiadna takáto prevádzka nenachádza. To ale na druhej strane neznamená, že integráciu nebudete môcť využívať napríklad v zahraničí!

Situáciu, okolo budúcej „generácie“ CarPlay, budeme samozrejme aj naďalej sledovať a akonáhle sa objaví niečo nové, budete o tom vedieť medzi prvými. Možno sa to nezdá, ale aj táto platforma sa má ešte stále kam posunúť a používanie auta a jeho infotainmentu, je vďaka nej oveľa príjemnejšie.

carplay ios 14
CarPlay v iOS 14 prinesie zásadnú novinku, ktorú oceníte.
Prečítajte si tiež  Apple skúma všetky možnosti automobilového priemyslu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.