Teoretický príchod projektu Apple Car sa v médiách skloňuje čoraz viac a viac. Investičná banka Morgan Stanley oznámila klientom, že s príchodom jablkového automobilu je viac než nutné počítať. Začlenenie Apple do tohto sektoru má výrazne zamiešať karty nielen na burze s akciami, ale aj v globálnom automobilovom priemysle.

Prečítajte si tiež  Akcie Apple dosiahli historické maximum. Môžu za to odhady týkajúce sa Apple Car

V nadväznosti na svoju predpoveď, že spoločnosť Apple bude meniť pravidlá hry v oblasti rozšírenej reality, výskumníci Morgan Stanley vidia rovnaký scenár aj prípade Apple Car. V tomto ohľade sa samozrejme bavíme o pomalšom a pomaly sa stupňujúcom tempe.

Podporujúc nedávne tvrdenie agentúry Bloomberg, že spoločnosť Apple uvedie na trh plne autonómne vozidlo v roku 2025, však vidia analytici Morgan Stanley len veľmi málo predajov. Skupina počiatočných záujemcov by sa ale v nasledujúcich rokoch mala rapídne zvyšovať.

apple car

Apple Car ako zdieľaná služba?

Morgan Stanley sa tiež domnieva, že je nepravdepodobné, že Apple Car bude auto, ktoré si budú kupovať jednotlivci. Namiesto toho bude nejakým spôsobom zdieľané. Podľa popredných analytikov sa jablkový elektromobil stane zdieľaných autonómnym vozidlom, ktoré nebude spadať pod vlastnícke právo žiadnej fyzickej osoby. Možné je, že ho časom Apple zakomponuje do balíka ponúkaných služieb.

Banka Morgan Stanley, ktorá sa opäť odvoláva na celý trh a nie len na spoločnosť Apple predpovedá, že celosvetový počet kilometrov najazdených elektrickými vozidlami do roku 2030 vzrastie na 15 biliónov kilometrov oproti dnešným 12 biliónom.

Prečítajte si tiež  Pozrite si 360° interaktívny koncept Apple Car, ktorý obsahuje viaceré patenty spoločnosti Apple

Analytici tiež odhadujú, že vodiči a cestujúci v automobiloch spolu strávia v autách viac ako 600 miliárd hodín ročne. Pre Apple bude preto kľúčové, aby cestujúcim pripravili také podmienky pri cestovaní aké nenájdu u konkurencie.

Odhadov a špekulácií o tom, ako bude jablkový elektromobil vyzerať a čomu bude slúžiť je naozaj mnoho. Čo si o projekte Apple Car myslíte vy? Podeľte sa s nami o vaše názory a odhady v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -