Google Mapy patria medzi najpresnejšie a najspoľahlivejšie mapové služby na svete. Nie vždy, ale fungujú tak, ako by sme si to možno predstavovali. Svoje o tom vedia aj používatelia z amerického Los Angeles, ktorí sa vracali z Veľkej ceny Formule 1, ktorá sa konala v Las Vegas. Aplikácia Google Mapy ich namiesto ich domova doviedla do Mohavskej púšte mimo hlavnú cestu. Vraj chcela zamedziť stretu s nebezpečnou prachovou búrkou.

O celom tomto dobrodružstve informuje portál New York Post. Za príbehom stojí istá Shelby Easler s bratom a ďalšími dvoma osobami, ktorým v priebehu cesty Google Mapy odporučili rýchlejšiu alternatívnu trasu mimo hlavnej cesty číslo 15, nakoľko na nej dochádza ku zdržaniu pre spomínanú prachovú búrku.

Všetko by to bolo v poriadku, keby posádku tohto vozidla nečakalo ďalšie nepríjemné prekvapenie.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Namiesto lepšej a rýchlejšej alternatívnej trasy, ktorá mala byť tiež bezpečnejšia totiž všetci skončili niekde v Mohavskej púšti, kde bola taktiež prachová búrka a aby toho nebolo málo, nekvalitná cesta spôsobila škody na ich automobile.

Do pasce v púšti sa dostalo viac vozidiel 

Navyše sa neskôr podarilo zistiť, že táto posádka nebola jediná, ktorá sa chybou Google Maps dostala do nepríjemnej situácie. Mimo hlavnú cestu totiž zišli aj iní vodiči s vidinou, že ušetria približne 50 minút času. Nakoniec uviazli v pasci.

Shelby tiež zverejnila krátke TikTok video zo svojho zážitku, ktoré si môžete pozrieť nižšie.

Ukazuje v ňom, ako sa autá pohybujú za sebou rýchlosťou cca 3 km/h a tiež to, ako volala na tiesňovú linku 911 polícii, ktorá však odmietla pomôcť, nakoľko mala plné ruky práce s problémami, ktoré na diaľnici spôsobila prachová búrka.

@justdoingshelbythings Still stuck in vegas send help 😭 #vegas #stuckinthedesert #f1 #freewayclosed #offroading #trafficjam #lost #sos #wherearewe #desert #donkeys ♬ origineel geluid – Tik Toker

Posádka si napokon zavolala odťahovú službu, ktorá ich z tejto nepríjemnej šlamastiky vyslobodila. Ich auto bolo prevezené so značným poškodením spôsobeným zlým terénom do servisu v Las Vegas.

Spoločnosť Google prípad prešetruje 

O tejto nepríjemnej situácii sa samozrejme dozvedela aj spoločnosť Google, ktorá v oficiálnom vyjadrení uviedla, že počas nepredvídateľných podmienok pracuje na čo najrýchlejšej aktualizácii trasy na základe informácií od miestnych úradov a náhlych zmien v spôsobe jazdy ostatných vodičov.

Prečítajte si tiež  Na tomto mieste radar pokutuje aj za prekročenie rýchlosti o 1 km/h

Firma tiež potvrdila, že už vyšetruje problém, ktorý nastal počas víkendu, kedy sa do Mohavskej púšte dostala skupina vodičov.

Nejde pritom o prvé takéto zlyhanie, ktoré musí spoločnosť z Mountain View riešiť. Ako uvádza NYPost, tento mesiac musel byť jeden turista zachránený helikoptérou po tom, čo použil Google Mapy na určenie trasy, pomocou ktorej sa môže dostať na vrchol hory v kanadskom Vancouveri.

Firma tiež v septembri čelila súdnemu sporu s rodinou muža zo Severnej Karolíny, ktorý sa stal obeťou nehody po tom, čo zišiel zo zrúteného mosta.

Dôvodom mal byť práve fakt, že sa v tom čase spoliehal na Google Mapy, ktoré ho na túto nebezpečnú cestu naviedli.

A aj keď sú to všetko veľmi nepríjemné situácie, netreba zabúdať, koľkým miliónom ľuďom táto mapová aplikácia pomáha každý jeden deň. Pri jej používaní však vždy treba zachovať chladnú hlavu a občas si preveriť, kadiaľ nás vedie, najmä ak sa nám zmena trasy nezdá. Nič totiž nemôže byť stopercentné…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -