Apple tento rok neinovoval len samotný objektív či šošovku fotoaparátu ale aj množstvo funkcií aplikácie fotoaparát. Pribudli tu napríklad Live Photos či špeciálny Selfie Retina blesk. Čo to znamená? Apple nechcelo pridávať blesk aj na prednú stranu, predsa by to len nevyzeralo príliš pekne. Radšej použilo využilo obrovský displej. Ten sa vďaka novej technológií dokáže na dobu fotenia rozsvietiť až tri krát jasnejšie, vďaka čomu ožiari tvoju tvár aj v tme. Toto (aj keď len obmedzene) je možné aj na starších iPhonoch.

Take Selfies Free

Na všetko je potrebné stiahnuť si aplikáciu “Take Selfies Free,” ktorá je dostupná v AppStore úplne zadarmo. Práve táto aplikácia slúži na to, aby si používateľ mohol užiť funkciu predného blesku aj na staršom iPhone 6 či iPhone 6 Plus. Rovnako tak to platí aj pre iPady. Pokiaľ teda obľubuješ fotenie samého seba, určite by si si mal túto aplikáciu stiahnuť. Kvalita fotografie asi nebude tam, kde je tá od Apple, pretože 3X zosilnenie displeja si vyžadovalo vyvinutie špeciálnej hardwarovej technológie, ale minimáne budeš jasnejší v horších svetelných podmienkach 🙂

The app was not found in the store. 🙁

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here