Pokiaľ používate GIF obrázky v konverzáciách a komentároch na Facebooku, vôbec nie ste sami. Povezdme si na rovinu, že niekedy je to už ale poriadne otrepané a zišlo by sa “oživiť”. Dnes vám ukážeme spôsob, ako to môžete urobiť pomocou perfektnej aplikácie.

Táto aplikácia dokáže pridať vašu tvár do populárnych GIF obrázkov!

Toto je aplikácia, ktorá nás svojim spôsobom fascinuje ale aj tak trochu desí. Ukazuje nám, ako sa dá v roku 2020 veľmi jednoducho zneužiť tvár človeka a aplikovať do úplne inej tváre len pomocou umelej inteligencie (čiže žiaden photoshop ani profesionálny grafik, len stroj).

Pokiaľ ste už niekedy počuli o deepfake, je to technológia, ktorá presne toto dokáže s videami. Dnes vám ukážeme appku s názvom Doublicat od spoločnosti NEOCORTEXT, IN, ktorá to vie urobiť s vašou tvárou a populárnymi GIF obrázkami. Je veľmi jednoduché nahradiť tu Veľkého Gatsbyho (Leonarda DiCapria) vašim výzorom.

Táto aplikácia dokáže pridať vašu tvár do populárnych GIF obrázkov!
Appka funguje naozaj vynikajúco – svetapple.sk

Všetko prebieha veľmi jednoducho a rýchlo. Stačí, keď používateľ zoberie telefón, urobí si selfie a nahrá ho do appky. Následne si vyberie GIF, do ktorého sa chce “dostať” a zvyšok je na AI, ktorú vyvinula rovnaká spoločnosť, ako samotnú aplikáciu.

- Reklama -

Po pár sekundách sa pozeráte na výsledok, ktorému v niektorých prípadoch nemôžete ani sami uveriť. Je to teda úžasné, na druhú stranu aj trochu nebezpečné. Ukazuje to, aká veľmi tenká hranica môže byť medzi realitou a fikciou na internete a sociálnych sieťach.

Samozrejme, nebudeme teraz vážni, veď pri tejto appke ide iba o zábavu. Môžete si ju stiahnuť pre váš iPhone v App Store ale dostupná je aj v Google Play na Android zariadenia. Vývojári ju ponúkajú úplne zadarmo, takže ju môžete bez problémov vyskúšať. Čo na to hovoríte? Páči sa vám alebo nie? Napíšte nám do komentára.

Táto aplikácia dokáže pridať vašu tvár do populárnych GIF obrázkov!
Táto aplikácia dokáže pridať vašu tvár do populárnych GIF obrázkov!

zdroj: Mobil

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here