V novom čínskom vládnom oznámení sa uvádza, že všetky online hry budú musieť byť pripojené do špeciálneho systému „proti závislosti„, ktorý prevádzkuje Národná správa pre tlač a publikácie.

Nariadenie, ktoré nadobudlo svoju platnosť iba v stredu vyžaduje, aby sa všetky deti registrovali pod svojimi skutočnými menami a úradnými dokladmi. Vďaka tomuto opatreniu tak nebude možné hrať hry po sieti dlhšie ako 3 hodiny týždenne, pokiaľ má osoba menej než 18 rokov.

- Reklama -

Ako dopĺňa portál CNBCtáto zmena má pomôcť s fyzickým i duševným zdravím detí. A aby toho nebolo málo, možnosť hrať bude k dispozícii len medzi 20:00 a 21:00 hodinou v piatok, sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov. Ak ste niekedy hrali online hru, pravdepodobne viete, že za uvedený čas sa poriadne ani len nerozohráte…

Prečítajte si tiež  Európska Únia možno donúti Apple k prechodu z Lightningu na USB-C

Uvedené obmedzenie sa môže stretnúť s veľkými problémami vývojárov, ktorí sa zameriavajú prevažne na čínsky trh. Taktiež to môže pocítiť aj spoločnosť Apple, nakoľko má v krajine svoj internetový obchod App Store.

Na záver už iba spomenieme, že doposiaľ tiež platilo podobné nariadenie, pričom však online hry bolo zakázané spúšťať na dlhšie než 90 minút denne. Viete si predstaviť podobné obmedzenie aj na Slovensku?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.