Legendárny Counter Strike je tu s nami už viac ako 20 rokov a za ten čas si ho stihli obľúbiť celé generácie hráčov. Hra, ktorá vo svojej podstate funguje stále na tom istom princípe prichádza s veľkým vylepšením, ktoré vývojári sami opisujú, ako začiatok novej kapitoly. Dámy a páni, od dnešného dňa si môžete oficiálne spustiť Counter-Strike 2.

Túto hru samotní vývojári opisujú ako úplne bezplatný upgrade z doteraz populárneho CS:GO. Nový titul dostal kompletne prepracovaný engine Source 2, vďaka čomu sa hráči môžu tešiť na realistické vykresľovanie s fyzikálnymi základmi, prvotriedne online funkcie a tiež vylepšené nástroje, ktoré v praxi najviac zúžitkujú komunitní tvorcovia. Vo finále by tak malo ísť o najväčší technologický skok v celej histórii tejto legendárnej série.

Aby ste v tom mali lepší prehľad, vývojári zhrnuli všetky novinky týkajúce sa Counter-Strike 2 do nasledujúceho zoznamu:

  • Aktualizovaný režim Premier a úplne nové hodnotenie CS,
  • Globálne a regionálne rebríčky,
  • Vylepšené a prepracované mapy,
  • Dynamické dymové bomby na prehĺbenie taktických možností,
  • Systém obnovovania nezávislý od tiketu,
  • Vylepšené vizuálne efekty a zvuky,
  • Všetky položky hry CS:GO.

Celé to má jeden háčik 

Žiaľ, v tomto prípade musíme sklamať používateľov platformy macOS, na ktorej zatiaľ Counter-Strike 2 nie je možné hrať tak na rozdiel od predchodcu CS:GO, ktorý sa tu dal spustiť dokonca aj cez emulátor Rosetta 2 na čipoch M1. Keďže ho však nahradil Counter-Strike 2, používatelia prišli aj o tento titul.

Zatiaľ nie je jasné, či Valve pracuje na verzii Counter-Strike 2 pre počítače Mac, ale v hernom Steam depe sa nachádza súbor, ktorý potvrdzuje, že Valve pracuje (alebo pracovalo) aj na verzii hry pre jablkovú platformu. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to celé dopadne.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  5 aplikácií, ktoré dnes stiahneš zadarmo. (1.8.2019)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -