Hra Counter-Strike: Global Offensive je už dlhé roky extrémne populárna v online komunite hráčov. Pokiaľ ste si ju mali možnosť niekedy vyskúšať, určite ste zaznamenali prítomnosť množstva ruských hráčov. Práve tým sa teraz pokúsi otvoriť oči nová mapa so špeciálnou „tajnou“ miestnosťou. Informoval o nej portál Engadget.

Za všetkým stoja fínske noviny, ktoré oslávili Svetový deň slobody tlače skutočne nečakaným spôsobom. Helsingin Sanomat, najväčší fínsky denník sa rozhodol vytvoriť mapu pre CS:GO, v ktorej sa nachádza netradičná červená komora s multimediálnom rozprávaním o ruskej invázii na Ukrajinu. Vďaka tomu sa môžu šíriť informácie medzi ľudí aj v krajine, kde sú fakty obmedzované propagandou.

Novú mapu vytvorili nemenovaní vývojári, ktorí jej dali názov „de_voyna“, ktorý vychádza zo slova „vojna“ (v Rusku je slovo vojna pri opise invázie zakázané – používa sa špeciálna vojenská operácia). Tajná miestnosť je skrytá na nemenovanom bojisku, ktoré má pripomínať klasické „slovanské mesto„.

Čo sa nachádza v skrytej miestnosti? 

Ak sa ku tejto miestnosti budete chcieť v hre dostať, nachádza sa v blízkosti večného plameňa (horiaceho auta) a nad vchodom svieti svetlo.

Následne by ste po prejdení schodiska mali naraziť na tmavo-červenú miestnosť, v ktorej sa na stene nachádza obrovský nápis „COUNTERSTRIKE FREE PRESS„. Súčasťou miestnosti je aj mapa, odhaľujúca civilné ciele zasiahnuté ruskými vojakmi, ako aj skutočné fotografie, pochádzajúce z Ukrajiny.

Rovnako sa stene nachádzajú titulky správ, ktoré odhaľujú ruské zverstvá páchané na Ukrajine. Ide napríklad o masaker v Buči, rodinu zasiahnutú ruskou raketou či informáciu, že vo vojne už zahynulo cez 70 000 ruských vojakov. Navyše je tu nahratý aj hlas v ruskom jazyku, ktorý sa ku všetkým týmto témam vyjadruje.

Kde sa dá de_voyna stiahnuť do CS:GO? 

Autori sa ku tvorbe mapy prihlásili samostatne, pričom ich cieľom bolo podieľať sa na tvorbe mapy s humanitárnym účelom spojenej so skutočným svetom.

Rovnako pre redakciu Helsingin Sanomat uviedli, že nezmyselná ruská agresia stála život desaťtisícov civilistov vrátane detí. To najmenej, čo môžu urobiť je teda vyniesť na svetlo Putinove vojnové zločiny a ruskú propagandu pomocou kreatívnej mapy v CS:GO.

Ako uviedol Antero Mukka, šéfredaktor Helsingin Sanomat pre agentúru Reuters, tvorcovia zatiaľ nepožiadali spoločnosť Valve o to, aby mapu zahrnuli do hry, nakoľko podporuje obsah, ktorý vytvorili používatelia.

Doplnil však, že „Ak sa aspoň niektorí mladí muži v Rusku kvôli tejto mape a hre na pár sekúnd zamyslia nad tým, čo sa deje na Ukrajine, potom to stálo za to,„.

Prečítajte si tiež  Counter-Strike 2 je konečne dostupný pre všetkých: Zadarmo si ho zahráte aj vy no má to háčik

Mapu de_voyna si môžete stiahnuť po kliknutí na tento odkaz.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -