Tí používatelia, ktorým sa zdá iOS až príliš uzavretý a nechcú kráčať s davom, určite vyskúšali Jailbreak, vďaka ktorému sa im do ich iOS zariadenia nainštalovala aj Cydia. Je to takmer neodlučiteľná súčasť Jailbreaku, bez ktorého by bol pre mnohých nepoužiteľný a čoskoro by mala vzniknúť aj jej nová alternatíva! 

Substitute

Takto by sa mala volať nová alternatíva Cydie, ktorú vytvára bývalý zamestnanec Apple a zároveň tvorca legendárneho JailbreakMe! Má ísť o veľmi jednoduchú alternatívu, ktorá by využívala užívateľského rozhrania iOS a má vyzerať presne tak, ako by ju vydali v samotnom Cupertine. Poviete si, takých alternatív tu už bolo, no zdá sa, že Comex to myslí naozaj vážne a Substitute vyjde už čoskoro. Na jednej strane je to síce, super, keďže zrejme vznikne nová, jednoduchšia a hlavne intuitívnejšia Cydia, no na strane druhej sa to nepáči jej zakladateľovi, Saurikovi!

- Reklama -

Čo na to Saurik?

Ešte predtým, ako odpovieme na otázku v nadpise, mali by sme vás informovať, prečo vlastne podobná alternatíva vzniká. Ono je to vlastne veľmi jednoduché. Nejde vôbec o to pomôcť používateľom, no za celým stojí prakticky rozpor v Jailbreake komunite. Tím iMods totiž nepodporuje Saurik a tak si najali Comexa aby Substitute jednoducho vyvinul. Ten sa však stráni všetkých osobných sporov a len jednoducho robí to, za čo dostáva zaplatené. Ide zrejme o pomstu vývojárov z iMods Saurikovi za to, že im nevyjadruje podporu.

No a čo na to Saurik?

Je jasné, že vznik Substitute ho príliš nenadchol a povedal, že podobné alternatívy môžu opäť len o niečo zhoršiť vzťahy v Jailbreak komunite. Každopádne si treba uvedomiť, že Saurik sa už dávnejšie vyjadroval o Cydii vo veľmi negatívnom svetle a tvrilí, že konkurencia ho postupne núti aby ju stopol. To by bola určite veľmi tvrdá rana pre Jailbreak komunitu, že áno?

Saurik - svetapple.sk
Saurik – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.