Všetky doterajšie odhady a leaky naznačujú, že modelový rad iPhone 16 neprinesie toľko inovácií, ako jeho predchodcovia. Niekoľkých zaujímavých noviniek sa, ale predsa len dočkáme. Apple chystá nové modely iPhone 16 Pro a Pro Max vybaviť rekordným množstvom úložiska.

Nové modely iPhone 16 Pro, ktoré sa majú predstaviť tento rok, ponúknu novú maximálnu kapacitu vo výške 2 TB. Za touto informáciou stojí portál Naver, ktorý uvádza, že modely iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max budú mať okrem rýchlejšieho čipu a nových vylepšení zadnej kamery aj dvojnásobne väčšie maximálne úložisko.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

S obrovským úložiskom však môže prísť aj kompromis

Dôvodom tohto zvýšenia je údajne nedávny prechod spoločnosti Apple na flash pamäť NAND s typom Quad-Level Cell (QLC) pre modely s vyššou pamäťou.

Využitie tejto vychytávky by malo spoločnosti Apple umožniť zmenšiť veľkosť úložiska a znížiť náklady na výrobu v porovnaní so súčasným riešením. Nevýhodou však je, že QLC má nižšiu rýchlosť čítania a zápisu, než súčasné riešenie.

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: Twitter / Ice Universe

Okrem vyššie spomenutých noviniek sa predpokladá, že spoločnosť Apple pridá do modelov iPhone 16 aj nové tlačidlo “Capture Button” na zaznamenávanie videa. Podľa zdrojov z dodávateľského reťazca je cieľom tohto tlačidla povýšiť iPhone, ako náhradu fotoaparátu pre vytváranie horizontálneho videa.

Vyššie možnosti úložiska by mohli byť súčasťou tejto stratégie, keďže videoobsah zaberá pomerne veľkú časť pamäte, najmä ak je zachytený v režime ProRes.

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom pravidelne aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  Samsung sa opäť vysmieva Apple. Tentokrát však celkom netrafil

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -