Spoločnosť Facebook zakúpila jednu z naznámejších sociálnych sietí, Instagram, ešte v roku 2012. Od tej doby sa veľa zmenilo. Medzi mnohými používateľmi je Instagram oveľa populárnejší, ako feed na Facebooku. Firma sa snaží obe siete čoraz viac prepojiť, aby medzi nimi dochádzalo k vzájomnej interakcii. Najnovšie sa dočkáme funkcie, ktorá tu, avšak opačne, funguje už veľmi dlho.

Facebook bude lepšie spolupracovať s Instagramom.

Aby sme už nechodili okolo horúcej kaše, spoločnosť Facebook aktuálne testuje jednoduchú funkciu, pomocou ktorej sa budú dať zverejňovať príbehy z nástenky priamo na Instagram. Možno si teraz hovoríte, že však táto možnosť tu je už dlhé roky. To je pravda, funguje však celkom opačne, kedy môžete zdieľať príbeh z Instagramu na Facebook, ináč nie. Samotnú funkciu objavila známa vývojárka Jane Manchun Wong, ktorá stojí aj za mnohými inými únikmi.

Dnes ju už môžu vývojári a testeri skúšať na svojich vlastných zariadeniach a účtoch. Zaujímavosťou tejto novinky by mala byť aj istá blokovacia funkcia, ktorá by sledovala to, čo ste si už pozreli na Instagrame a Facebooku.

Pokiaľ si váš známy pridal „storky“ na Facebook, jednoducho by ste ju už medzi novými príbehmi na Instagrame nevideli. Ako sme už uviedli vyššie, prepojenie oboch sociálnych sietí je v poslednej dobe čoraz silnejšie. Dá sa ale povedať, že príbehy sú práve na Instagrame oveľa populárnejšie ako na Facebooku. Uvidíme, či tento krok niečomu pomôže. Najväčšia sociálna sieť na svete chce evidentne donútiť používateľov k lepšej interakcii. Ako sa však zdá, veľmi sa jej v tomto smere nedarí…

Facebook bude lepšie spolupracovať s Instagramom.
Facebook bude lepšie spolupracovať s Instagramom.
Prečítajte si tiež  iOS 18 prinesie revolučné novinky: Má ísť o najambicióznejší systém za posledné roky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.