TechRax je preslávený predovšetkým sériou absurdných videí. V tom dnešnom nám ale ukázal pomerne zaujímavú vec. Pozrite sa na to, koľko vám dá “ECO bankomat” za vaše najnovšie Apple alebo Samsung zariadenie, ktorého cena presahuje sumu 1000€!

Čo je to ECO bankomat?

V prvom rade vás zoznámime so zariadením, ktorého funkčnosť nie je až tak náročné pochopiť (aj keď na videu sme svedkami toho, že to veľmi nefunguje). ECO bankomat je prístroj, ktorý je umiestnený na rôznych miestach v USA. Pokiaľ máte starý telefón (ktorý je samozrejme odomknutý) a neviete sa ho zbaviť, môžete ho sem zaniesť.

ECO bankomat dokáže telefón naskenovať a okamžite vám ho vymeniť za peniaze. Je v podstate jedno aké zariadenie sem prinesiete. Pokiaľ má nejakú hodnotu, stroj vám to povie a uzatvorí s vami obchod. Samozrejme hodnota zariadenia je vyčíslená podľa toho, v akom stave sa nachádza. Pokiaľ má iPhone rozbitý displej, logicky zaň používateľ nedostane toľko peňazí ako za zariadenie, ktoré je v tip-top stave. Napriek tomu to ale nie je ani v takomto prípade veľmi lukratívne.

Pozrite sa na to koľko vám dá ECO bankomat za najdrahšie smartfóny súčasnosti.
Pozrite sa na to koľko vám dá ECO bankomat za najdrahšie smartfóny súčasnosti. – svetapple.sk

Stačí ak sem zadáte podrobnosti o zariadení (model, kapacita, farba, stav a samozrejme operátor, v prípade, že bolo kupované k paušálu). Potom vám mašina vytlačí špeciálny QR kód, ktorý musíte nalepiť na zadnú stranu zariadenia a umiestniť ho do skenera.

- Reklama -

Už po krátkej chvíli si ECO bankomat všetko overí a vie vám poskytnúť návrh na odkúpenie vášho starého smartfónu. Ako dokazuje video, nie je to nič moc a len ťažko dokážeme uveriť tomu, že túto možnosť niekto reálne využije. Nebudeme ale projekt súdiť, možno, že sa v USA teší veľkému úspechu. Pokračujte nižšie na video…

Pozrite sa na to koľko vám dá ECO bankomat za najdrahšie smartfóny súčasnosti.

Následujúce video má len cez 4 minúty a ukazuje nám jeden z mála normálnych testov, o ktoré sa postaral tento kontroverzný YouTuber. Presne preto sa pohodlne usaďte a pustite sa do jeho pozerania.

Čo na to hovoríte? Využili by ste takúto šancu alebo vám to príde ako nezmysel? Napíšte nám informáciu do komentárov!

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here