Vývojári najväčšej sociálnej siete na svete (Facebook) vydali aktualizáciu (pre iPad), ktorá bola pre mnohých tak trochu prekvapením. Verzia appky 269.0 neprináša naoko nič nové, nakoľko zmeny nikto nekomentoval. V skutočnosti sú tu ale vylepšenia, na ktoré používatelia dlho čakali a konečne ich budú môcť zúžitkovať aj v praxi.

Facebook dostal aktualizáciu pre iPad

Trvalo to doslova roky, no dočkali sme sa. Ak používate iPad a aplikáciu Facebook, pravdepodobne aj vám chýbali rozšírené možnosti multitaskingu. Až dnešným dňom sem pribudla podpora pre Split View či Slide Over. Pokiaľ neviete, čo to presne znamená, V prvom prípade ide o možnosť, kedy sa dá Facebook používať po boku inej appky.

Samotná funkcia je veľmi užitočná, pokiaľ potrebujete na jednej stránke obrazovky niečo urobiť a na druhej chcete mať otvorenú nástenku sociálnej siete. Takisto sa dá využívať na jednoduché zdieľanie príspevkov, bez toho aby ste museli zapínať/vypínať appku.

Pomocou Slide Over otvoríte Facebook mimoriadne rýchlo aj v prípade, že pracujete v inom programe. Skvelou správou je aj to, že na tento update nemusíte mať výhradne iOS 13. Postačí vám aj „staručká“ verzia iOS 10, ktorá všetko podporuje.

Aj vďaka multitaskingu a gestám sme si v redakcii tak zamilovali iPad. Kedysi nám toto zariadenie nedávalo zmysel, no človek si naň zvykne najmä v domácom prostredí. Keď sme vonku, používame iPhone a v práci zase MacBook. Akonáhle ale chceme trochu pohody, iPad je stelesnením zariadenia, ktoré nám ju dokáže svojim veľkým dotykovým displejom poskytnúť. Sme radi za toto vylepšenie zo strany Facebooku. Prinesie nám opäť trochu používateľského komfortu.

Facebook je bezpečnostnou hrozbou pre každého, kto ho má nainštalovaný v iOS!
Facebook dostal aktualizáciu pre iPad
Prečítajte si tiež  Apple práve vydalo nový iPadOS 17: Toto sú všetky novinky a podporované zariadenia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.