Len pred pár dňami sme vás informovali o tom, že spoločnosť Facebook pripravuje významnú aktualizáciu pre svoj Messenger. Už vtedy nám chodili do redakcie informácie, že niektorí z vás už aktualizovanú appku v skutočnosti používate. Facebook ju vypúšťal postupne. Dnes sa ale novinky dočkali úplne všetci.

Facebook Messenger dostal dôležitú aktualizáciu. Všimli ste si?

Vývojári neustále zdokonaľujú Messenger a teda populárnu komunikačnú appku od Facebooku. Niekedy je zmena dobrá, inokedy zase horšia. Ako je to v tomto prípade, už necháme posúdiť vás. Pokojne nám napíšte do komentárov svoje prvé dojmy. Sme na ne zvedaví.

Asi každý si všimol, že autori aplikácie zásadne pozmenili jej dizajn. Celkovo by mal vynovený Messenger viac cieliť na jednoduchosť a prehľadnosť, ako na komplikované usporiadanie, ktoré tu bolo (vraj) prítomné pred týmto updatom (aj keď nám sa skutočne nezdalo).

Po novom by sa komunikačná appka mala oveľa viac sústrediť na príbehy a vašich priateľov. Pôvodne išlo o koncept, ktorý vymyslel ešte kedysi dávno Snapchat. Neskôr sa dostal aj na Instagram, kde je veľmi úspešný a tiež na Facebook, kde sa mu popravde veľmi nedarí.

V našom pôvodnom článku sme tiež spomínali to, že z appky zmizla položka „objavujte“. Pomocou nej ste sa mohli dostať ku rôznymi firmám alebo hrám. Messenger ju v skutočnosti neodstránil. Implementoval ju ale oveľa „hlbšie“ do menu (môžete ju nájsť cez vyhľadávanie).

Messenger dostane dôležitú aktualizáciu dizajnu.
Facebook Messenger dostal dôležitú aktualizáciu. Všimli ste si?

Vynovená aplikácia obsahuje vo svojej spodnej časti dve karty. V prvom rade ide o „Čety“ a v druhom rade o kartu „Ľudia„. V prvej menovanej nájdeme v podstate rovnaké prostredie, aké sa tu nachádzalo aj pred aktualizáciou. Chronologicky sú tiež zobrazené všetky naše posledné komunikácie.

Keď vyberieme kartu „Ľudia“, dostaneme sa napríklad ku príbehom, alebo ku aktívnym používateľom, ktorým môžete napísať a s ktorými ste podľa algoritmu v najbližšom kontakte. To či to bolo dobré riešenie ešte len uvidíme. Netvrdíme, že by nám nový Messenger prišiel zlý, alebo horší ako ten pred tým, to vôbec nie. Sme ale presvedčení, že takýmto spôsobom si nezačne viac používateľov otvárať, alebo vytvárať vlastné príbehy. Možno nás to však celé nečakane prekvapí. To ukáže až čas.

Facebook Messenger dostal dôležitú aktualizáciu. Všimli ste si?
Facebook Messenger dostal dôležitú aktualizáciu. Všimli ste si?
Prečítajte si tiež  Okamžite si nainštalujte iOS 16.6. Ináč sa vám do iPhonu môže dostať vírus
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.