Facebook neustále pracuje na svojich softvérových službách. Jednou z nich je aj komunikačný nástroj Messenger, ktorý patrí medzi najväčšie a najpoužívanejšie na svete. Kompetentní chystajú veľkú aktualizáciu. Aplikácia by čoskoro mohla prísť s úplne novým dizajnom.

Messenger dostane dôležitú aktualizáciu dizajnu.

Vývojári vo Facebooku intenzívne pracujú na tom, aby kompletne prekopali populárnu komunikačnú appku Messenger. Podľa informácii, o ktoré sa dnes postaral portál TechCrunch, by sme sa mali dočkať úplne nového dizajnu.

Ten sa bude snažiť zjednodušiť ovládanie, rozloženie jednotlivých prvkov ale aj potlačiť do popredia populárne príbehy. Tie síce Facebook používa už dlhšiu dobu, ale ani zďaleka nie sú tak populárne, ako napríklad na Instagrame.

Podľa uniknutých informácii by sa mal Messenger vzdať svojej pôvodnej stratégie, v ktorej sa snažil používateľov nabádať k tomu, aby viacej komunikovali s firmami.

Vo Facebooku pôvodne chceli, aby ľudia cez chat dokázali relatívne jednoducho nakupovať. Táto iniciatíva sa ale evidentne celkom nepodarila a pokusy neosvedčili. Postupne by mala zmiznúť karta s názvom „Objavujte“, vďaka ktorej ste mali ku jednotlivým spoločnostiam rýchly prístup.

Messenger dostane dôležitú aktualizáciu dizajnu.
Messenger dostane dôležitú aktualizáciu dizajnu.

Správa hovorí tiež o tom, že minimálne zo začiatku bude spomínaná karta „objavujte“ stále dostupná. Nekliknete na ňu ale hneď. Facebook ju zakomponuje omnoho hlbšie „do jadra“ appky. Na miesto toho sa dočkáme inej významnej zmeny. Budeme tu mať prítomné dve nové karty, ktoré nám budú rozdeľovať jednotlivé chaty.

V prvom rade to bude karta „ľudia“. Tu sa budú nachádzať používatelia, ktorí sú práve online a s ktorými komunikujete najčastejšie. V druhom rade sa potom bavíme o karte „rozhovory“. Tu používatelia nájdu všetky svoje aktívne chaty, v chronologickom poradí.

Celkovo by mal nový Messenger pôsobiť naoko jednoduchšie a prehľadnejšie. Či to tak bude ale aj naozaj uvidíme až vtedy, keď ho Facebook oficiálne zverejní a sprístupní všetkým používateľom. Nebolo by to poprvýkrát, čo by táto sociálna sieť zbytočne vylepšovala niečo, čo už dlho (bez problémov) funguje… Držíme jej však v tomto smere palce!

messenger-svetapple.sk
Messenger dostane dôležitú aktualizáciu dizajnu.
Prečítajte si tiež  Video: Microsoft predstavil Windows 11
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.