Facebook predstavil novú aplikáciu, ktorá chatu pridáva nový rozmer – anonymitu a interakciu s používateľmi z celého sveta s rovnakými záľubami. 

Rooms – nový (?) rozmer zábavy

Facebook predstavuje novú appku. Hurá. Pomenoval ju Room a tvrdí, že aplikácia Room je miesto stretnutí inšpirované staršími chatovými miestnosťami a internetovými komunitami. Nezdá sa vám niečo? Kladiete si otázku čo je na tom nové?

- Reklama -

Takmer nič

Máme pocit, že práve Facebook zruinoval podobné stránky ako Pokec, kde ste mohli pod prezývkou vstúpiť do miestnosti podľa svojej preferencie a písať si s cudzími ľudmi cez „sklo.“ Prišiel ako veľká voda so všetkými sociálnymi profilmi, ozajstnými informáciami a ľuďmi a celý trh so sociálnymi sieťami zmenil na trh s ozajstnými informáciami. Teraz sa vracia 10 rokov dozadu a predstavuje to, čo sám zničil – Anonymné chatovacie miestnosti.

Aby sme však len nehanili Facebook, mali by sme uviesť aj to, že spoločnosť tieto chatovacie miestnosti mierne vylepšila. V aplikácií Rooms môžte vystupovať pod rôznymi prezývkami na základe názvu kategórie. (Ste vášnivý motorkár a fotograf? V miestnosti s kategóriou Moto sa môžte volať Michal_the_moto_GOD a v miestnosti zameranej na fotografovanie zas môžte byť napr. ApertureM1256).

Rooms - chatovacie miestnosti v rámci rôznych záľub
Rooms – chatovacie miestnosti v rámci rôznych záľub

V chatovacej miestnosti sa zobrazuje obsah (text, fotky aj videá) podobne ako na Facebooku alebo Instagrame, podľa toho o akú kategóriu ide a kto sa v miestnosti nachádza. Nájdete tak perfektne zameranú komunitu rôznych ľudí na jednu tému. Môžte nájsť útočisko. Miestnosti v aplikácií môže zakladať ktokoľvek, dokonca určuje nastavenia prístupu – či je to miestnosť verejná alebo môžu vstúpiť iba určití uživatelia. Každá miestnosť môže mať upravený vlastný štýl a farby, font, smajlíky atď… Spoločnosť si zakladá najmä na spomínanej anonymite a tom, že uživatelia si môžu meniť mená ako chcú.

Čo vlastne Facebook urobil?

Počas písania tohto článku som analyzoval, čo vlastne Facebook urobil, a prišiel som na to, že zlúčil niekoľko sociálnych sietí dokopy. Staré chatovacie systémy založené na miestnostiach, svoj Messenger založený na chate, Instagram a Facebook (samého seba) založený na zdieľaní obsahu a nakoniec do toho napasoval aj Pinterest, lebo všetko je to rozčlenené podľa záujmov. Postupne mi to začína dávať zmysel a vidím ako by sa táto „sieť“ mohla uchytiť. Budete členmi rôznych „kruhov“ (Google+ :D) záujmov ako na Pintereste, ale budete mať aj priamu interakciu s užívateľmi ako v Instagrame alebo Facebooku, a navyše to bude anonymné ako staré chaty ako napr. Pokec alebo ICQ.

Veľmi zaujímavé, klient na komunikáciu s ľuďmi z celého sveta s rovnakými záujmami čo poviete? 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Mladý chalan, ktorý rád podniká (odvážne kroky) hlavne vo svete internetovo-biznisovom. Momentálne spolumajiteľ, obchodník, marketér, editor a sporadický autor na svetapple.sk.