Najväčšia sociálna sieť na svete inovuje. V rámci zvýšenia popularity a bezpečnosti svojich služieb sa rozhodla zakomponovať do aplikácie Messenger aj end-to-end šifrovanie. Funguje pre video a audio hovory.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 a presná kapacita batérie: Prilepší si každý model

Facebook uvádza, že už od roku 2016 poskytuje svojim používateľom možnosť chatovania skrz end-to-end. Používa sa na to tajná konverzácia v Messengeri. Nakoľko však v čase pandémie sociálna sieť zaznamenala obrovský nárast využívania hovorov, rozhodla sa konať.

Podľa zverejnených dát si cez Messenger zavolá viac ako 150 miliónov ľudí denne. To je dosť dobrý dôvod na to, aby sa zvýšilo zabezpečenie.

Facebook sa dorovnal na konkurentov 

Pokiaľ neviete, čo to znamená end-to-end, v princípe ide o šifrovanie, ktoré zabezpečí vašu správu od momentu, kedy opustí váš smartfón až do chvíle, kým sa dáta neukážu niekomu inému v zariadení, trebárs aj na druhej strane sveta. To v praxi znamená, že nikto iný (ani spoločnosť Facebook) nemôže vidieť či počuť obsah video a audio hovorov, nahrávok alebo textových správ.

Zo strany Facebooku ide o múdry krok, pretože end-to-end šifrovanie používa už množstvo iných konkurentov. Niektorí „firemní zákazníci“ pri tom túto službu vyžadujú, nakoľko na video hovoroch preberajú aj citlivé informácie (plány do budúcnosti, rozpočty atď) a nemôžu si dovoliť, aby nejakým spôsobom unikli na verejnosť alebo ku konkurencii.

Dajte nám vedieť do komentárov, akú komunikačnú aplikáciu používate na audio a video hovory vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.