Je veľmi pravdepodobné, že aj vy používate za primárnu komunikačnú appku práve Messenger od Facebooku. Hoci sociálna sieť sľubuje už v tomto prípade vysokú mieru zabezpečenia, nikdy neviete, čo sa môže stať. Ak posielate citlivé údaje, fotografie alebo čokoľvek iné, využívajte radšej tajnú konverzáciu. Takto ju aktivujete…

Tajná konverzácia Facebook Messenger

Hoci je tu táto služba už veľmi dlho, pozná ju len málo používateľov. Poskytuje vám však takzvané end-to-end šifrovanie, vďaka čomu sa správy viažu priamo na váš smartfón a odosielate ich zo zariadenia do zariadenia. To znamená, že konverzáciu nebudete môcť používať napríklad na tablete alebo na druhom smartfóne.

Medzi veľké výhody patrí aj možnosť nastavenia „časovača“. Ak to potrebujete, zvolíte si 5 sekúnd alebo až 1 deň na to, kým si bude môcť osoba na druhej strane prečítať vašu správu (po jej otvorení). Pokiaľ teda pošlete niečo, čo by nemal vidieť nikto iný, využijete časovač s krátkou dobou zobrazenia (aby to dotyčný nestihol odfotiť, uložiť alebo ukázať ďalšej osobe). Po uplynutí času už správu, fotografiu alebo čokoľvek ďalšie, nie je možné opätovne zobraziť.

Skvelým benefitom tajnej konverzácie prostredníctvom aplikácie Facebook Messenger je aj to, že po príchode správy sa vám neukáže na uzamknutej ploche jej obsah a ani autor. Všetko je teda zabezpečené tak, aby ste si správu mohli prečítať iba vy až po odomknutí zariadenia a otvorení appky. No a keď už sme sa s touto funkciou trochu zoznámili, poďme sa pozrieť, ako ju aktivovať…

Ako spustiť tajnú konverzáciu cez Facebook Messenger?

Ako vzor využijeme Messenger na iPhone. Spustenie tajnej konverzácie je úplne jednoduché a trvá sotva niekoľko sekúnd. Poďme na to:

  1. Otvorte Facebook Messenger
  2. Otvorte chat s osobou, pri ktorej chcete využívať tajnú konverzáciu.
  3. V hornej časti obrazovky (v otvorenom chate) kliknite na meno osoby s profilovou fotkou.
  4. Zobrazilo sa vám menu, kde v sekcii „akcie“ kliknite na „Prejsť na tajnú konverzáciu“.
  5. Hotovo.

Teraz si už píšete len prostredníctvom end-to-end šifrovania. Pokiaľ chcete využiť časomieru, stačí keď pri textovom okne (kde píšete správu) kliknete na malú ikonku, ktorá znázorňuje stopky. Tu si nastavíte čas, ktorý vám príde najvhodnejší a správu pošlete.

Tajná konverzácia vo Facebook Messenger. Ako na to?
Tajná konverzácia vo Facebook Messenger. Ako na to?

Ako odstrániť tajnú konverzáciu cez Facebook Messenger?

Keď ste ju raz spustili, pochopiteľne ju možno budete chcieť niekedy aj zrušiť. Takisto je to veľmi jednoduché a trvá to len niekoľko sekúnd. Otvorte chat s osobou, s ktorou ste v tajnej konverzácii (je označená zámkom) a opäť kliknite na jej meno s profilovou fotkou (v hornej časti obrazovky). Otvorí sa vám menu, v ktorého spodnej časti môžete vidieť položku „Odstrániť konverzáciu„.

Prečítajte si tiež  Facebook Messenger prichádza s novým obmedzením!

Akonáhle na ňu kliknete, vaša tajná konverzácia bude natrvalo preč. Ak ste však mali pred tým normálnu bežnú konverzáciu, tá ostáva normálne ponechaná a môžete v nej veselo pokračovať.

Tajná konverzácia vo Facebook Messenger. Ako na to?
Tajná konverzácia vo Facebook Messenger
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.