Najväčšia sociálna sieť neustále inovuje. V rámci viacerých platforiem prichádzajú vylepšenia, ktoré nám zjednodušujú život. Najnovšie sa jedná o funkciu Facebook Shop, ktorú nájdete v klasickej appke, v Messengeri, na Instagrame a tak isto vo WhatsAppe.

Facebook spustil Facebook Shop

Vývojári Facebooku sa zamerali na všetky spôsoby, akými v súčasnosti nakupujeme cez internet. Predstavili nám novú platformu Facebook Shop, ktorú nájdeme vo viacerých aplikáciach od tejto sociálnej siete.

Malo by sa jednať a kľúčový faktor, ktorý môže podporiť predaje malých a stredných podnikov, ovplyvnených svetovou zdravotnou krízou kvôli nákaze COVID-19. Veľa prevádzok musí byť z bezpečnostných dôvodov uzatvorených. Ich majitelia hľadajú nové spôsoby ako predávať a Facebook Shop by mohol byť jedným z nich.

Tvorcovia sa na druhej strane snažia zaistiť, aby bolo nakupovanie čo najjednoduchšie a hlavne bezproblémové. Vlastníci firiem môžu používať toto rozhranie na spojenie sa so zákazníkmi aj bez internetového obchodu. Je to skvelá príležitosť, po ktorej určite siahne viacero malých a stredných spoločností.

Hoci sa v tlačovej správe uvádza, že novinka bude dostupná globálne, na Slovensku sme sa s ňou zatiaľ nestretli. Buď sa teda update uvoľňuje postupne (takže niekomu už môže fungovať aj u nás), alebo budú tvorcovia pridávať ďalšie krajiny až časom.

Nechajme sa prekvapiť. Každopádne je to podľa nás skvelá príležitosť, ktorú oceňujeme a pokiaľ ju budeme používať aj na Slovensku, môže byť veľmi zaujímavá pre miestnych podnikateľov. Čo poviete?

zdroj

Prečítajte si tiež  Nie len Messenger. Už aj Instagram či Facebook hlási výpadok na Slovensku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.