Najväčšia sociálna sieť neustále inovuje. V rámci viacerých platforiem prichádzajú vylepšenia, ktoré nám zjednodušujú život. Najnovšie sa jedná o funkciu Facebook Shop, ktorú nájdete v klasickej appke, v Messengeri, na Instagrame a tak isto vo WhatsAppe.

Facebook spustil Facebook Shop

Vývojári Facebooku sa zamerali na všetky spôsoby, akými v súčasnosti nakupujeme cez internet. Predstavili nám novú platformu Facebook Shop, ktorú nájdeme vo viacerých aplikáciach od tejto sociálnej siete.

Malo by sa jednať a kľúčový faktor, ktorý môže podporiť predaje malých a stredných podnikov, ovplyvnených svetovou zdravotnou krízou kvôli nákaze COVID-19. Veľa prevádzok musí byť z bezpečnostných dôvodov uzatvorených. Ich majitelia hľadajú nové spôsoby ako predávať a Facebook Shop by mohol byť jedným z nich.

Tvorcovia sa na druhej strane snažia zaistiť, aby bolo nakupovanie čo najjednoduchšie a hlavne bezproblémové. Vlastníci firiem môžu používať toto rozhranie na spojenie sa so zákazníkmi aj bez internetového obchodu. Je to skvelá príležitosť, po ktorej určite siahne viacero malých a stredných spoločností.

Hoci sa v tlačovej správe uvádza, že novinka bude dostupná globálne, na Slovensku sme sa s ňou zatiaľ nestretli. Buď sa teda update uvoľňuje postupne (takže niekomu už môže fungovať aj u nás), alebo budú tvorcovia pridávať ďalšie krajiny až časom.

Nechajme sa prekvapiť. Každopádne je to podľa nás skvelá príležitosť, ktorú oceňujeme a pokiaľ ju budeme používať aj na Slovensku, môže byť veľmi zaujímavá pre miestnych podnikateľov. Čo poviete?

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.