Facebook v snahe zvýšiť angažovanosť na svojej platforme znovu zaviedol jednu zo svojich klasických funkcií, ktorá vyvoláva nostalgiu a nadšenie medzi používateľmi. Ako informuje portál Mobileappdaily, pomerne nečakane sa tu vrátila funkcia „Poke“. Ide o bizarný nástroj na poštuchávanie priateľov a známych, ktorý si možno pamätáte z minulosti.

Možnosť Štuchnutie, ktorá bola spustená ešte v začiatkoch Facebooku, umožňovala používateľom posielať ostatným virtuálne „štuchnutia“ prostredníctvom upozornenia. Napriek tomu, že sa vytratila z popredia platformy, v skutočnosti nikdy úplne nezmizla. Pokles jej popularity okolo rokov 2014-15 sa pripisoval vnímaniu jej prílišnej koketnosti alebo určitej dotieravosti.

V poslednej dobe však sociálna sieť zaznamenala nenápadné zvýšenie využívania tejto funkcie, ktorá sa nachádza niekde v hlbinách Facebooku. Aj preto sa spoločnosť Meta v rámci nedávnej úpravy dizajnu rozhodla, že ju vráti späť.

Mladá generácia si obľúbila Štuchnutie 

Stalo sa tak začiatkom roka 2024, pričom táto funkcia zaznamenala záujem najmä u demografickej skupiny GenZ, čo viedlo k 13 % nárastu zapojenia tohto mladšieho publika.

Tlačidlo Štuchnutie sa po novom vrátilo na viditeľné miesto vedľa profilov používateľov, takže je ľahko dostupné pre každého, kto chce nadviazať komunikáciu s iným používateľom.

Táto aktualizácia vyvolala vlnu interakcií, ktoré slúžia ako hravý spôsob oživenia konverzácie so starými priateľmi. Uvidíme, dokedy to vydrží.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 6 - toto sú prvé dojmy z nového zariadenia.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -