Nedávno sme ti priniesli recenziu prehliadača Firefox od spoločnosti Mozilla pre iOS, v ktorej sme medzi mínusy aplikácie zaradili absenciu synchronizácie hesiel a záložiek z desktopovej verzie prehliadača. Akoby nás Mozilla vypočula, ďalšia aktualizácia priniesla pozitívnu zmenu.

Firefox pre iOS dostal konečne schopnú aktualizáciu!

Predošlá verzia aplikácie pre iOS mala vlastne len jednu vážnejšiu chybu a to tú, že ak si používal Firefox na desktope spolu s Firefox účtom, v iOS si svoj obsah, spolu s uloženými heslami či záložkami jednoducho nemal a nanovo si ich musel zadať. Vďakabohu, je to preč a posledná aktualizácia s označením 3.0 priniesla podporu importu hesiel a záložiek.

- Reklama -

Táto aktualizácia priniesla ešte jednu známu funkciu, obdobu hlavného hesla, prostredníctvom ktorého, môžeš uložené heslá na stránkach zobraziť. Predtým si ho však musíš vytvoriť v nastaveniach Prístupového kódu a taktiež aj interval, po ktorom sa bude zadanie tohto 4-miestneho hesla vyžadovať.

Samozrejme, najlepšie je ak zvolíš možnosť vyžadovať heslo okamžite, čím si zabezpečíš vyššiu ochranu pred nechceným prístupom k uloženým dátam. Heslo môžeš následne meniť, alebo vypnúť, čo je však riziko, pretože ak sa to do odomknutého iPhonu niekto dostane má ku tvojim heslám prístup, čo rozhodne príjemné nie je.

Ešte lepší Firefox!

Nielen heslá ale aj záložky sú po aktualizácii dostupné a vždy aktuálne v časti Záložky, ktorú nájdeš po ťuknutí na vyhľadávacie pole a ikonku hviezdičky. Záložky sú prehľadne rozdelené podľa toho, kde si si ich uložil. Tie, ktoré si si pridal v iOS sa zobrazia ako prvé, a tie z desktopu v priečinku Záložky z počítača až za nimi.

Zmien sa dočkali aj rozšírenia v aplikáciách tretích strán, vďaka ktorým môžeš odkazy otvárať importom do Firefoxu. Pridanie týchto funkcií sa dalo očakávať, pretože inak by ti bol účet Firefox zbytočný.

Je takmer isté, že v ďalších aktualizáciách pribudnú dobre známe funkcie z desktopu, avšak nové v iOS, ktoré prácu s Firefoxom ešte viac uľahčia. Pripomíname, že pri našom testovaní nám prehliadač doslova vyrazil dych rýchlosťou načítania stránok, ktorú má v porovnaní so Safari niekoľko násobne rýchlejšiu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -