Určite každý z vás už počul o titule Flappy Bird, ktorý bol dávnejšie stiahnutý z obchodu AppleStore z celkom nepochopiteľných príčin (vraj kvôli prílišnému úspechu samotnej hry). Túto hru sme si teda mohli zahrať len na starších zariadeniach, ako napríklad iPhone 5S, 5C, v ktorých bola nainštalovaná v čase, kým sa dala voľne stiahnuť. V našom redakčnom iPhone 6 plus, však originál Flappy Bird máme a to bez akéhokoľvek Jailbreaku. Ako je to možné?

Rozlúsknutie záhady

Flappy Bird na zariadení, ktoré sme kúpili koncom októbra? Áno, je to možné! Na našom iPhone 6 Plus sa totiž táto legendárna hra naozaj nachádza a je funkčná! Celé sa to stalo veľmi jednoducho, počas obnovovania iPhonu. Totiž v starom 5S, v ktorom sme hru mali nainštalovanú sme si nechali spraviť pred predajom zálohu. Následne sme nový iPhone obnovili práve z tejto zálohy a potešili sa niečomu, čo sme absolútne nečakali. Flappy je stále živý! Teda aspoň pre pár vyvolených, medzi ktorých patríme aj my! 🙂

- Reklama -

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.