Ak si pred pár rokmi podľahol trendu Flappy Bird, respektíve asi týždňovému fenoménu, ktorý autor navždy stiahol z AppStore, pretože sa mu skrátka nepáčilo, ako moc populárny jeho produkt je (čo bol trošku zvláštne) určite vieš aká neskutočná “namotávačka” to vlastne bola. Na Ebay sa dalo kúpiť niekoľko iPhonov, na ktorých hra bola nainštalovaná a ceny sa pohybovali na úrovni $1000 vyššie! S iOS 11 ale aplikáciu nenainštaluješ, tu je dôvod!

Flappy Bird

Fenomén, ktorý nás pred pár rokmi poriadne prekvapil dostáva červenú respektíve v iOS 11, pokiaľ si ho mal nainštalovaný napríklad v iOS 10, čo sa technicky dalo. Dôvod je jednoduchý a to je fakt, že aplikácie v iOS 11 bežia už na 64 bitovej architektúre. Flappy Bird prišiel ešte začiatkom roka 2013, vtedy sme ešte 64-bitový iPhone nepoznali (ten prišiel až v septembri toho roku v modeli 5S). Vývojár ho nechal nejaký ten čas na AppStore, no hra si zaslúžila takú obrovskú pozornosť všetkých, že ju radšej stiahol a už ju nebolo možné legálnou cestou nainštalovať. Odvtedy ju samozrejme neaktualizoval a to znamená jedno. 64-bitový systém iOS 11 už Flappy Bird nebude podporovať.

- Reklama -

Hoci vývojár túto aplikáciu z internetu stiahol aj tak na tom poriadne zarobil. Počas “boomu”, ktorý v dané obdobie nastal zarábal na reklame približne $50 000 a to hovoríme len o skromných odhadoch. Fenomén sa stal populárny vďaka náročnosti, ktorú prinášal. Mnohí neurobili skôr ani “10”, no niektorým sa bez problémov podarilo aj 100 či 200. Aké bolo tvoje najväčšie skóre na Flappy Bird? Budeme radi, keď sa o to spolu snami podelíš v komentároch na Facebooku! 🙂

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt flappy bird

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here