Pokiaľ používate softvérové služby od Google, máme pre vás dobrú správu. Spoločnosť vydala aktualizáciu aplikácie Gmail pre iPhone a iPad s podporou Dark Mode. Nie je to ale všetko. Pozrite sa, čo je nové.

Gmail dostal aktualizáciu. Pribudol Dark Mode!

Google sa rozhodlo zapracovať na svojom Gmaily pre iPhone/ iPad a predstavilo veľký update, ktorý sa vám určite zapáči. Nielen že sa vám samotná appka bude lepšie používať za zhoršených svetelných podmienok vďaka tmavému režimu. Po novom budete môcť vyhľadávať doručenú poštu aj bez toho, aby ste museli byť pripojení na internet. Niečo podobné doteraz nebolo možné.

Samotný Dark Mode je priamo naviazaný na API v iOS 13. Aktivujete ho jednoduchým spôsobom, ktorý pravdepodobne využívate aj pri iných appkách. Stačí otvoriť nastavenia (alebo ovládacie centrum) a prepnúť celý systém do tmavého režimu (ak sa tak už nestalo automaticky). Takisto je tu ešte jedna možnosť, kedy sa dá Dark Mode spustiť ako „téma“ priamo v aplikácii Gmail. Stačí ak v ňom otvoríte Nastavenia, prejdete do časti Téma a tu si zvolíte Svetlý, Tmavý alebo „Podľa nastavení systému“.

Sami sme ho už medzičasom stihli vyskúšať a musíme povedať, že vyzerá veľmi dobre. Pokiaľ máte aktivovanú automatickú aktualizáciu appiek a Dark Mode stále v Gmaily nie je, pravdepodobne ešte neprebehol samotný update alebo sa ku vám dostala verzia bez tmavého režimu. V takomto prípade treba pár dní počkať, nakoľko Google ešte pravdepodobne niektoré veci testuje a dolaďuje. U nás v redakcii funguje Dark Mode pre Gmail na iPhone 11 Pro, no po poslednom update na iPhone XS sa nezobrazil (a pribudla len možnosť vyhľadávania offline e-mailov). Ako ste na tom vy?

Gmail dostal aktualizáciu. Pribudol Dark Mode! Gmail dostal aktualizáciu. Pribudol Dark Mode!
Gmail dostal aktualizáciu. Pribudol Dark Mode!
Prečítajte si tiež  Apple vydalo macOS Sonoma pre všetkých používateľov. Toto sú všetky novinky a podporované zariadenia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.